Avatar uživatele
HOMER

Znáte nějaký ekologický přípravek,který zatočí se mšicemi?

Měli jste někdy stejný problém?Potřeboval bych poradit,jak je mám vyhubit.Rozlezly se nám po mátě.Normálně si je tam asi pěstují mravenci.Jelikož si z máty hodlám dělat čaj a podobně,tak bych potřeboval něco nejedovatého(do lišty jsem se díval,tak mě tam prosím nikdo neodkazujte)…
Doplňuji:
To je pořád „berušky milují mšice“,„berušky požírají mšice“..A kde mám ty berušky vzít,to mi už neřeknete…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: HOMER

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Berušinka, Kerberus, tom004, dědapetr, suaeda před 4657 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Berušinka

Vysaď si na mátu armádu berušek =) Berušky milují mšice …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Asi,nejekologič­tější,je sluníčko sedmitečné.Je­nomže,těch je,čím dál méně.
Doplňuji:
No,nedá mi to.A co milují Berušinky? 🙂

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

babička dělala výluh /jichu/ z kopřiv a tím to pak stříkala

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Osvědčené příklady fytoterapie v zahradách:

  • Výluh z rajčatové natě. Připravíte jej z rajčatové natě, kterou zalijete vodou, povaříte a necháte 5–6 dní na sluníčku kvasit. Před vlastním postřikem přeceďte a nařeďte v poměru 1:1 vodou. Výluh je účinný proti mšicím jako postřik nebo proti krtkům, myším a hryzcům v podobě zálivky.
  • Vývar z tabáku. 200 g tabáku po 2 hodinách louhování povařte a poté za přídavku 200 g rozsekaného česneku nechte vývar půl hodiny stát. V postřiku zředěný 1:10 působí proti živočišným škůdcům, především proti molicím a mšicím.
  • Macerát z kopřivy. 3 kg čerstvých nebo 1 kg sušených kopřiv vyluhujte v 10 l vody asi 2 týdny. Každý litr výluhu zřeďte 10–20 l vody a použijte ho k postřiku či zálivce. Působí proti živočišným škůdcům (hlavně mšicím), podporuje růst rostlin a zvyšuje jejich odolnost.
  • Vývar z přesličkové natě. 600 g čerstvé nebo 100 g sušené přesličky vařte v 5 l vody po dobu 1 hOdiny. Potom vývar sceďte a nechte 1–2 týdny stát. Zředěný v poměru 1:5 se používá ve formě zálivky nebo postřiku proti houbovým chorobám rostlin a při dezinfekci půdy pred setím nebo výsadbou sazenic.

http://www.ze­ny.cz/clanek/do­mov/ekologicka-pece-o-zahradu

http://zena-in.cz/clanek/vy­robte-si-domaci-postrik-proti-msicim/katego­rie/zahrada-a-kvetiny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Na mšice jsem zkoušel kopřivy. Výluh ve vodě, který páchne jako hnojůvka účinek tak týden a znovu opakovat. Berušky (sluníčka) je dobrá věc ale kde je vzít. Další výborná, ale také krátkodobá věc je tabák. Kouří u vás někdo? Stačí použít vajgly a namočit vodě, případně zbytky tabáku sypat rovnou na zem v okolí postižené rostliny. Nebo nejlepší je přímo vysadit roslinu tabáku poblíž. Také můžou trochu fungovat okrasné kytky – afrikány. Nejúčinější ekologický přípravek je bohužel problematický – konopí. Pokud je jedna jediná rostlinka tak se v okolí nevyskytuje dlouhodobě nic.
A hlavně nezapomenout likvidovat mravence, kteří si mšice pěstují (symbioza).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tom004

Taky jsi se na to neptal. 🙂 Ale Hanulka11,pora­dila dobře.

před 4657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HOMER

Dobrá,udělám to :D

před 4657 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek