HOMER

Znáte nějaký ekologický přípravek,který zatočí se mšicemi?

Měli jste někdy stejný problém?Potřeboval bych poradit,jak je mám vyhubit.Rozlezly se nám po mátě.Normálně si je tam asi pěstují mravenci.Jelikož si z máty hodlám dělat čaj a podobně,tak bych potřeboval něco nejedovatého(do lišty jsem se díval,tak mě tam prosím nikdo neodkazujte)…
Doplňuji:
To je pořád „berušky milují mšice“,„berušky požírají mšice“..A kde mám ty berušky vzít,to mi už neřeknete…

Nejlepší odpověď
Berušinka

Vysaď si na mátu armádu berušek =) Berušky milují mšice …

Další odpovědi
tom004

Asi,nejekologič­tější,je sluníčko sedmitečné.Je­nomže,těch je,čím dál méně.
Doplňuji:
No,nedá mi to.A co milují Berušinky? 🙂

hanulka11

babička dělala výluh /jichu/ z kopřiv a tím to pak stříkala

dědapetr

Osvědčené příklady fytoterapie v zahradách:

  • Výluh z rajčatové natě. Připravíte jej z rajčatové natě, kterou zalijete vodou, povaříte a necháte 5–6 dní na sluníčku kvasit. Před vlastním postřikem přeceďte a nařeďte v poměru 1:1 vodou. Výluh je účinný proti mšicím jako postřik nebo proti krtkům, myším a hryzcům v podobě zálivky.
  • Vývar z tabáku. 200 g tabáku po 2 hodinách louhování povařte a poté za přídavku 200 g rozsekaného česneku nechte vývar půl hodiny stát. V postřiku zředěný 1:10 působí proti živočišným škůdcům, především proti molicím a mšicím.
  • Macerát z kopřivy. 3 kg čerstvých nebo 1 kg sušených kopřiv vyluhujte v 10 l vody asi 2 týdny. Každý litr výluhu zřeďte 10–20 l vody a použijte ho k postřiku či zálivce. Působí proti živočišným škůdcům (hlavně mšicím), podporuje růst rostlin a zvyšuje jejich odolnost.
  • Vývar z přesličkové natě. 600 g čerstvé nebo 100 g sušené přesličky vařte v 5 l vody po dobu 1 hOdiny. Potom vývar sceďte a nechte 1–2 týdny stát. Zředěný v poměru 1:5 se používá ve formě zálivky nebo postřiku proti houbovým chorobám rostlin a při dezinfekci půdy pred setím nebo výsadbou sazenic.

http://www.ze­ny.cz/clanek/do­mov/ekologicka-pece-o-zahradu

http://zena-in.cz/clanek/vy­robte-si-domaci-postrik-proti-msicim/katego­rie/zahrada-a-kvetiny

suaeda

Na mšice jsem zkoušel kopřivy. Výluh ve vodě, který páchne jako hnojůvka účinek tak týden a znovu opakovat. Berušky (sluníčka) je dobrá věc ale kde je vzít. Další výborná, ale také krátkodobá věc je tabák. Kouří u vás někdo? Stačí použít vajgly a namočit vodě, případně zbytky tabáku sypat rovnou na zem v okolí postižené rostliny. Nebo nejlepší je přímo vysadit roslinu tabáku poblíž. Také můžou trochu fungovat okrasné kytky – afrikány. Nejúčinější ekologický přípravek je bohužel problematický – konopí. Pokud je jedna jediná rostlinka tak se v okolí nevyskytuje dlouhodobě nic.
A hlavně nezapomenout likvidovat mravence, kteří si mšice pěstují (symbioza).

tom004

Taky jsi se na to neptal. 🙂 Ale Hanulka11,pora­dila dobře.

HOMER

Dobrá,udělám to :D