joe779

Znáte nějaká čistě anglická FM rádia (a jejich frekvence), která mohu naladit v ČR?

Nejlepší odpověď
Radius

Na radiu (např. na VKV FM) nic nechytíte je to moc daleko. Dá se to poslouchat po internetu, třeba přes server „vtuner.com“ stačí si zobrazit: United Kingdom – je tam 2051 různých rádií (jen z V.Británie), já mám internetové radio, na tom to mohu poslouchat i s vypnutým PC.
Dávám přímý odkaz na všechna britská rádia, která se dají poslouchat na PC (musí tam být běžný přehrávač, žádný zvláštní program se nemusí stahovat ani instalovat).

(Teď poslouchám veřejnoprávní BBC Radio 1 (=pro mladší posluchače) a BBC Radio 2 (=pro starší) – obě jsou zkrátka hudební…

Zdroj: http://vtuner­.com/setupapp/gu­ide/asp/BrowseS­tations/Browse­PremiumStation­s.asp?sCatego­ry=United%20Kin­gdom&sBrowseTy­pe=Location&sNi­ceLOFO=United%20Kin­gdom

Další odpovědi
Kepler

Pokud bys měl dobrou anténu, tak bys mohl chytit nějaké VKV vysílače v přijatelné kvalitě jen ze vzdálenosti řádově do 100 km. Můžeš ale využít rádia šířená po internetu, jsou jich tam tisíce z celého světa a všech možných žánrů. Chce to jenom nainstalovat si Radio Maximus nebo TapinRadio. Je to zdarma.

aliendrone

Jasně, aliendrone je úžasně krásný, takže pochopitelně doporučí asi nejznámější (má dost dobré světové zpravodajství) >>> BBC! ;) :D :D

http://www.bbc­.co.uk/czech/fr­equencies/sto­ry/2007/04/070417_czech_­frequencies.shtml

Radius

Hudební je také BBC Radio 6 a hraje mi i BBC Radio 3 HD to přenáší ve vysoké zvukové kvalitě vážnou hudbu (AAC 325 kB) i když jsem 30 km od Prahy… (je tam UK Only).

Radius

Jinak na SV (=stredni vlny – MW) jsou vecer a v noci slyset nejaka zpravodajska radia, ale to musi clovek bydlet nekde na samote, kde neni ruseni, ja bydlim v centru mesta a tady jsou slyset jen radia od nas z CR a jeste slysim asi 2 polska radia z Krkonos na VKV FM.