Kelt

Znáte fintu na „zip soubory“?

Stahoval jsem soubor „zip“. Mělo to trvat skoro 5 hodin, pak došlo k chybě. To, co mám stažené, nejde otevřít. Mohu to zkusit stáhnout ještě jednou nebo hledám jiný způsob. Lze nějak nahlédnout, co vlastně stahuji? Jaké typy souborů stahuji, co tam zhruba je atd.? Ušetřil bych čas. Děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

Nevím o tom, že by se dalo nakouknout do narušeného .zipu. Vygoogluj si ale nějaký download manažer, viz třeba zdroj – už to není moc obvyklý program, kdysi měl své opodstatnění (když býval net řádově pomalejší), teď už méně. Ale to, co umí, se ti teď může hodit. Dokáže totiž stahovaný soubor rozdělit na víc částí a stahuje každou zvlášť, ale dohromady současně; po stažení všech částí pak pospojuje výsledný veliký soubor. Navíc, pokud dojde k nějaké vadě, tak umí ten kousek souboru stáhnout znovu. Nefunguje to vždy stoprocentně, záleží na tom, co „dovolí“ hostující server – někdy prostě více paralelních vláken nedovolí stahovat a hotovo. Já jsem kdysi používal GetRight, teď je jeden z nejhodnocenějších např. JDownloader. Tak vyzkoušej.

Zdroj: http://www.zi­ve.cz/programy/dow­nload-manazery/pc-49

Další odpovědi
led

Pokiaľ je zazipovaný len 1 súbor nedokážete ho bez rozzipovania otvoriť. Pomocou napríklad TotalCommandera môžte kliknutím na balík.zip vidieť názov, typ, veľkosť spakovaného súboru, ale nie obsah daného súboru. Pokiaľ nie je súbor.zip. kompletný, je pre vás nepoužiteľný.
V prípade viacerých súborov v jednom zazipovanom balíku.zip, si tie už stiahnuté môžte pomocou TC prekopírovať (okrem tých, ktoré ešte nie sú celé stiahnuté).

Rohlik

Pokud zip obsahuje vice souboru a zaroven mate stazeno vetsinu „zipu“, tak lze tzv opravit archiv a pokusit se tak aspon otevrit opravene soubory. Bohuzel kazdy program ma tuhle nabidku nekde jinde, proto pohledejte v nabidce neco jako „Opravit archiv“. Nicmene neni zarucen uspech, zvlast pokud zip soubor neni vytvaren se zaznamem pro opravu dat.

Bumbes

na stanování velkých souborů je nejlepší FreeRapid-Downloader, ten umí i navazovat po chybě, nebo přerušení stahování – mimochodem co to je za zip soubor takové velikosti, že to je na 5 hodin?