1popelka1

Znáte bez delšího přemýšlení odpovědi na krátký test?

Test mi přišel e-mailem, takže možná jej znáte…

  1. Jmenuj jediný sport ve kterém jak diváci, tak účastníci neznají skóre ani kdo vede až do konce utkání.
  2. Která proslulá severoamerická přírodní atrakce se neustále pohybuje směrem dozadu?
  3. Ze všech druhů zeleniny jenom dva druhy rodí několik let. Všechny ostatní druhy zeleniny musí být každý rok znova nasety. Které jsou jediné dvě trvalky mezi zeleninami?
  4. Které ovoce má semínka na vnější straně plodu?
  5. Jmenuj jedinou zeleninu, která je vždy prodávána čerstvá – nikdy ji v obchodě nebo na trhu nenajdeš zmrazenou, konzervovanou, uvařenou nebo jakkoli zpracovanou.

Doplňuji:
Přidají se i odpolední/večerní uživatelé?
Odpověď vložím zítra do diskuze.

Nejlepší odpověď
annas

  1. Box, řecko-římský zápas, judo
  2. Vodopád Niagara
  3. Rebarbora, libeček
  4. Jahoda
  5. Hlávkový salát, čínské zelí.

Další odpovědi
verka

3. Mám třetí rok na zahradě brambory a nesázím. K rebarboře navrhuji ještě šnitlík.

5.No a čerstvou zeleninu u nás v obchodě nekoupíš nikde. To mám někdy co dělat, abych poznala, co to bylo, když to bylo utrženo.

tojsemjá

Zkusím hádat,když to má být bez přemýšlení
1)šachy?
2)Niagára?musí nějak "obrušovat"krajinu
3)Brambory?A druhý mě nenapadá
4)jahoda?)
5)Nevím-kdyby tam nebylo to mražení,hádala bych petrželku

1popelka1

SPRÁVNÉ ODPOVĚDI PODLE E-MAILU:

  1. box
  2. Niagarské vodopády.

(Přepadová hrana vodopádů se posune za rok dozadu asi 75 cm z důvodu opotřebení způsobeného miliony litrů vody které přes ni přetečou každou minutu.)
3. Jediné dvě zeleniny které mohou žít a produkovat po několik vegetačních období jsou: chřest a rebarbora.
4. jahoda
5. hlávkový salát

1popelka1

Ne bez přemýšlení, ale bez delšího 🙂 myšleno jako vyhledávání na internetu apod. Prostě co vás hned napadne/nenapadne, co víte…

tojsemjá

A jak jsou správné odpovědi-znáte je?

1popelka1

Ano – znám, přišly mailem společně s otázkami. Ale s vložením odpovědí počkám, ať mají možnost připojit se i ostatní…