Kepler

Znáte autora tohoto citátu?

„Tak. A máme deset. A za chvíli bude jedenáct. Tak hodinu od hodiny si žijem, tak hodinu od hodiny si hnijem“.
Za případnou nepřesnost se omlouvám.

Nejlepší odpověď
marci1

Jedná se o Velkou předscénu ze hry V+W Balada z hadrů:
„Tak. A máme deset. Z toho je vidět, jaký je ten svět. A eště před hodinkou bylo devět. A za hodinku bude jedenáct. Tak od hodiny k hodině si žijem.“ 🙂
http://ufo.fme­.vutbr.cz/jwmh/we­rich1.html

Další odpovědi
Ušel ventil

Autor je Shakespeare ,
myslím že to bylo použito ve více hrách – u nás je to překlad z nějaké Shakespearovy hry.
Tak už doplním , je to v komedii z roku 1599 – Jak se vám líbí (v originále As You Like It) a říká to postava Žáka

kurec

Podle mě to žádný citát není spíš jen text z divadelní hry Balada z hadrů(V+W)

klumprt

Jenom od vidění.

zjentek

Tohle je určitě tvá výroba, autor Kepler… jako by mi mlubil z duše.

Kepler

Děkuji marci za opravu a přesné znění, přestože já jsem to slyšel i s tím hnitím. Jak píše Ušlý ventil, zřejmě se to použilo ve vícero hrách. Já jsem to slyšel třeba ve forbínách Wericha + Horníčka (deklamoval Horníček). Taky jsem to tipoval na Shakespeara.