Avatar uživatele
najdem

Znám číslo účtu, na který potřebuji určitý poslat obnos. Neznám variabilní symbol. Jaké číslo uvést? Datum narození?

Zajímavá 0 před 1029 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Podle dohody s příjemcem. V případě plateb v obchodním styku se jako VS používá číslo objednávky. Pokud dohoda není, tak tak můžete vyplnit cokoliv (nebo to i nechat prázdné) a následně přijemci identifikovat svoji platbu. Případně je možné použít jen SS (specifický symbol), ten se používá ještě méně.
Příklad: chci poslat peníze na účet 1234/1230, kde VS 101 ukazuje účel sbírky, tak tam napíšu tam SS 501010 a pak jim napíšu, že platba dne 1.7. z účtu 3333/0300 pod VS 101 a SS 501010 byla od mě, Pepy Voršálka, U lesa 25, Zlín.

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Justin1

Na tom je třeba se dohodnout s příjemcem peněz. Pokud žádný variabilní symbol nepožaduje, nemusíš ho vyplňovat nebo tam dej třeba nulu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Může tam být cokoli, třeba datum, nebo nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
S4cey

Diky za info.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Daidal

Když já posilám platbu, u které neznám žádný ze symbolů, tak vyplním pole pro Poznámku nebo Zprávu pro příjemce. Tam napíšu účel platby (za co) a od koho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Variabilní symbol slouží k tomu aby mohl příjemce identifikovat platbu. Pokud ji identifikovat nepotřebuje ( na př. ústní domluva), nemusí tam být nic.
Zajímavost. Pokud si sám sobě převádím peníze na účet Pay Pal vygeneruje mně to sáhodlouhý alfanumerický kód, který napíši do poznámky. Více nic, mimo čísla účtu.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek