Avatar uživatele
Sokrates40

Změnily se poměry k datu nemovitosti

Dobrý den moje babička a děda darovali dům mému synovy jejich vnukovi.momentalně ode mne odešla přìtelkyně a syna který má na sobě majetek tak toho zmanipulovala aby mě nechtěl vidět a soudíme se.je možné nějak tento dům zachránit když jsme jeho opatrovníci jelikož vím že ho o ten dům později připraví .

Zajímavá 0 před 1258 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Rodiná hierarchie je popsána sice teochu zmatečně, ale jestli se ptáš, zda-li může obdarovaný o dar přijít za nějakého předpokladu, tak na to pamatuje § 2072 NOZ

(1) Ublížil-li obdarovaný dárci úmyslně nebo z hrubé nedbalosti tak, že zjevně porušil dobré mravy, může dárce, neprominul-li to obdarovanému, od darovací smlouvy pro jeho nevděk odstoupit. Byl-li dar již odevzdán, má dárce právo požadovat vydání celého daru, a není-li to možné, zaplacení jeho obvyklé ceny.

(2) Odůvodňují-li to okolnosti, považuje se za nevděk vůči dárci také zjevné porušení dobrých mravů vůči osobě obdarovanému blízké.

Je třeba ale nahlédnout i na jiná související ustanovení zákona a mimo jiné nevděk být schopni prokázat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Zajděte za právníkem a srozumitelně mu to podejte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jak víš, že ho o ten dům připraví? Jak ho o něj připraví? Pokud se obdarovaný nezachoval hodně špatně vůči dárci, pak asi těžko. A pokud je nezletilý, jako že asi je, pak ještě obtížněji. Myslím, že pokud jseš otec a pořád máš otcovská práva a povinnosti, pak bys jakoukoli manipulaci s jeho majetkem musel odsouhlasit.

před 1257 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Je tu někdo, kdo by to přeložil do češtiny?

před 1258 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek