Kepler

Zkusili jste si někdy sečení trávy kosou?

Mně to učil tchán, nebylo to tak snadné, ale nakonec to jakž takž šlo.

Po tmě to ale bylo nejhorší.
Omlouvám se, některé obrázky se z pixy se nenačtou a možnost opravy zde na tomto skvělém webu neexistuje.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jo, o prázdninách u bábí jsem běžně kosil. A nejen to, uměl jsem i kosu „naklepat“. A bleskově skopit seno před bouřkou nebo ho svážet koňským potahem. Jestli to umím i dnes je ale jiná otázka. To bleskové skopení už určitě nepůjde tak dobře jako tenkrát a vlastně až na to naklepání kosy (to bych asi ještě dal) bych mohl předvést možná dost slušně komické představní. :)

Tyo, teď jsi mi nasadil brouka do hlavy – to by byla krásná smrt padnout při sekání trávy na rozkvetlé letní louce. Víš, právě v ten okamžik hned jak opadne rosa, resp. chvíli poté, ještě před tím, než přijde vedro, pěkně se svalit do té specifické vůně čerstvě kosené zeleně a zdechnout… :)

Tywoe – aliendrone na stará kolena romantikem? Sakra! To mě potento na holá záda – ČEHO se ještě dožiji? ;) :D :D

Další odpovědi
cochee

Kosou seču běžně, páč chovám králíky.

marci1

Zkusila. Taky jakž, takž. 🙂
Připomněl si mi vtip: Smrt přišla na ples seniorů. Uklonila se před jednou z účastnic a říká: „Dobrý den, smím kosit?“

briketka10

Kosou ne, ale srpem. Jasně, že mi to nešlo jsem
nešika a kosou bych si usekla asi obě nohy 😁

zjentek

Počkat. On tuhle činnost někdo ještě ve 21. století neovládá? A to se mně nechce věřit.

independent

Seču občas, ale sehnat kvalitní kosu je problém.

led

Kosila som, kým pôvodná kosa, poctivá kosa z dávnych čias, vydržala.Nebola to žiadna moderná vymyslenina, Prirodzene k nej patrila aj oslička, na brúsenie. Nebolo to len obyčajné kosenie, na to som mala techniku, ale duševný návrat do čias mladosti, keď sa kosilo spoločne.

klob1

Ano, a nejen zkoušelo, ale stále seču – sekám. A nejen trávu. Obrázky tu opravdu nejsou.

Pepa25

Ano! Dokonce i „lépákem“ (kosa s odhrnovačkou na obilí) jsem kosil ručně obilí.

Dochy

Jo jasně, relativně zvládám i v houfu i naklepat. Ten obrázek: To je jaks kosil po tmě? 😉

agentpv

Asi ti pokazím statistiku:
Naposledy jsem kosil na vojně – 1988 – chodili jsme sekat příkopy u silnic kolem Příbrami. A od té doby už jenom házím kosy na trávník, na chodník, na silnic… když to přeženu v hospodě.

Drap

Ano, mnohokrát. Stále kosu mám, sám i jí vykuji a občas používám. Neni na tom nic mimořádného.

The Saw

Jasně v čem je potíž? Kosiště sedí? Já musím dát pozor na nehrbit se jinak ok!

Klaproth

Jsem kluk z vesnice…

Kepler

alien: já žasnu! Neuštknul tě Predátor, nebo snad dokonce Valach??

Kepler

marci: tak tomu se říká černý humor, skvělé! Já se v novém bydlišti (penzion pro důchodce) chystám na silvestrovský odvaz dědků v místním klubu. No ono tam vlastně budou hlavně babky, tak nevím, jestli bych se dožil Nového roku 🙂

marci1

Pro Chucka Norrise si přišla smrtka s kosou. Odešla bez kosy a s modřinami. 🙂
Ty bydlíš v penziónu pro dříve narozené? Tam musí být veselo!

marci1

Třeba se ještě nakonec oženíš. Začni cvičit seniore!
„Cítil jsem, že mám tělo absolutně z formy a tak jsem se přihlásil do fitnessklubu. Rozhodl jsem se, že budu chodit na cvičení pro seniory. Ohýbal jsem se, kroutil, svíjel, skákal a potil se skoro hodinu, ale než jsem se konečně navlíknul do cvičebního úboru, tak cvičení skončilo!“ 🙂

aliendrone

Kepler>>> No jasně, proč to okecáváš („…vlastně budou hlavně babky…“) a nenapíšeš ROVNOU: „Bude tam Kepler, tudíž dalších chlapů NETŘEBA!“, ty jeden erotochlíváku? ;) :D :D

Kepler

No, to asi ne. Zdejší babky jsou asi tak o 50 let starší, než aby se mi líbily. Jak to tak vidím, tak se radši ožeru s dědkama (pokud diabetes a další nemoci dovolí). To bude teprve finále grande! Na to babky nemají.

led

Kepler… malá rada, nepýtajte si občiansky preukaz a v žiadnom prípade nebuďte zvedavý na dátum narodenia nádejnej adeptky. Stará sliepka do polievky je lepšia než nedonosené kuriatko.

aliendrone

Kepler>>> Jen se nedělej, chápu že teenky tam asi nebudou, ale ono se jistě i mezi personálem něco najde, neříkej že ne! ;) :D :D

Jo promiň, tys chtěl mít tímhle komentářem asi vylepšenou image „seriózního, kulturního gentlemana“ a já ti tímhle odhalením do toho tak prasácky hodil vidle… ;) :D :D :D ;)

Kepler

No, trefils to. Sice seriózní, ani kulturní gentleman nejsem, ale doufám, že svým nepřekonatelným vtipem ztrapním alespoň jednu z inkotinenčních pomůcek.