Avatar uživatele
Kepler

Zkusili jste si někdy sečení trávy kosou?

Mně to učil tchán, nebylo to tak snadné, ale nakonec to jakž takž šlo.

Po tmě to ale bylo nejhorší.
Omlouvám se, některé obrázky se z pixy se nenačtou a možnost opravy zde na tomto skvělém webu neexistuje.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marci1, aliendrone před 1599 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Jo, o prázdninách u bábí jsem běžně kosil. A nejen to, uměl jsem i kosu „naklepat“. A bleskově skopit seno před bouřkou nebo ho svážet koňským potahem. Jestli to umím i dnes je ale jiná otázka. To bleskové skopení už určitě nepůjde tak dobře jako tenkrát a vlastně až na to naklepání kosy (to bych asi ještě dal) bych mohl předvést možná dost slušně komické představní. :)

Tyo, teď jsi mi nasadil brouka do hlavy – to by byla krásná smrt padnout při sekání trávy na rozkvetlé letní louce. Víš, právě v ten okamžik hned jak opadne rosa, resp. chvíli poté, ještě před tím, než přijde vedro, pěkně se svalit do té specifické vůně čerstvě kosené zeleně a zdechnout… :)

Tywoe – aliendrone na stará kolena romantikem? Sakra! To mě potento na holá záda – ČEHO se ještě dožiji? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Kosou seču běžně, páč chovám králíky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Zkusila. Taky jakž, takž. 🙂
Připomněl si mi vtip: Smrt přišla na ples seniorů. Uklonila se před jednou z účastnic a říká: „Dobrý den, smím kosit?“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Kosou ne, ale srpem. Jasně, že mi to nešlo jsem
nešika a kosou bych si usekla asi obě nohy 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Počkat. On tuhle činnost někdo ještě ve 21. století neovládá? A to se mně nechce věřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
independent

Seču občas, ale sehnat kvalitní kosu je problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Kosila som, kým pôvodná kosa, poctivá kosa z dávnych čias, vydržala.Nebola to žiadna moderná vymyslenina, Prirodzene k nej patrila aj oslička, na brúsenie. Nebolo to len obyčajné kosenie, na to som mala techniku, ale duševný návrat do čias mladosti, keď sa kosilo spoločne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Ano, a nejen zkoušelo, ale stále seču – sekám. A nejen trávu. Obrázky tu opravdu nejsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ano! Dokonce i „lépákem“ (kosa s odhrnovačkou na obilí) jsem kosil ručně obilí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jo jasně, relativně zvládám i v houfu i naklepat. Ten obrázek: To je jaks kosil po tmě? 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Asi ti pokazím statistiku:
Naposledy jsem kosil na vojně – 1988 – chodili jsme sekat příkopy u silnic kolem Příbrami. A od té doby už jenom házím kosy na trávník, na chodník, na silnic… když to přeženu v hospodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano, mnohokrát. Stále kosu mám, sám i jí vykuji a občas používám. Neni na tom nic mimořádného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
The Saw

Jasně v čem je potíž? Kosiště sedí? Já musím dát pozor na nehrbit se jinak ok!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Jsem kluk z vesnice…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: já žasnu! Neuštknul tě Predátor, nebo snad dokonce Valach??

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

marci: tak tomu se říká černý humor, skvělé! Já se v novém bydlišti (penzion pro důchodce) chystám na silvestrovský odvaz dědků v místním klubu. No ono tam vlastně budou hlavně babky, tak nevím, jestli bych se dožil Nového roku 🙂

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Pro Chucka Norrise si přišla smrtka s kosou. Odešla bez kosy a s modřinami. 🙂
Ty bydlíš v penziónu pro dříve narozené? Tam musí být veselo!

před 1598 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Třeba se ještě nakonec oženíš. Začni cvičit seniore!
„Cítil jsem, že mám tělo absolutně z formy a tak jsem se přihlásil do fitnessklubu. Rozhodl jsem se, že budu chodit na cvičení pro seniory. Ohýbal jsem se, kroutil, svíjel, skákal a potil se skoro hodinu, ale než jsem se konečně navlíknul do cvičebního úboru, tak cvičení skončilo!“ 🙂

před 1598 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> No jasně, proč to okecáváš („…vlastně budou hlavně babky…“) a nenapíšeš ROVNOU: „Bude tam Kepler, tudíž dalších chlapů NETŘEBA!“, ty jeden erotochlíváku? ;) :D :D

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, to asi ne. Zdejší babky jsou asi tak o 50 let starší, než aby se mi líbily. Jak to tak vidím, tak se radši ožeru s dědkama (pokud diabetes a další nemoci dovolí). To bude teprve finále grande! Na to babky nemají.

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kepler… malá rada, nepýtajte si občiansky preukaz a v žiadnom prípade nebuďte zvedavý na dátum narodenia nádejnej adeptky. Stará sliepka do polievky je lepšia než nedonosené kuriatko.

před 1598 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Jen se nedělej, chápu že teenky tam asi nebudou, ale ono se jistě i mezi personálem něco najde, neříkej že ne! ;) :D :D

Jo promiň, tys chtěl mít tímhle komentářem asi vylepšenou image „seriózního, kulturního gentlemana“ a já ti tímhle odhalením do toho tak prasácky hodil vidle… ;) :D :D :D ;)

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, trefils to. Sice seriózní, ani kulturní gentleman nejsem, ale doufám, že svým nepřekonatelným vtipem ztrapním alespoň jednu z inkotinenčních pomůcek.

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek