Sea

Zkušenosti s manuální lymfodrenáží?

Máte někdo zkušenosti s manuální lymfodrenáží? Dobré, nebo se výsledek nedostavil? A ještě něco-zdá se mi to příliš drahé, jedna masáž 1000,– a člověk by měl docházet 2× týdně aspoň 5 týdnů. Nevíte, zda to proplácí pojišťovna? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
anonym

Drahé. Ruční lymfatická masáž je perfektní a důležitá hlavně před použitím strojové lymfomasáže. Před dvěma lety jsem za jedno ošetření platila 350,– a trvalo to asi 1,5 hodiny. Celkem jsem také absolvovala asi 12 masáží. Po tomto cyklu je třeba alespoň jednou za čtvrtletí masáž zopakovat.
Zkuste se podívat po okolí, za tuhle cenu bych se na to nedala.
Lymfatické masáže může předepsat i lékař, potom by to mělo být hrazeno pojišťovnou, ale nejsem si tím jistá. Asi bych se na nějakém takovém pracovišti informovala předem. Také nemusí každé pracoviště poskytující tuto službu mít uzavřenou smlouvu s Vaší zdravotní pojišťovnou.