ShyDoe

Životní prostředí v čr

Ahoj, mám takovej malej dotaz, jak by jste zodpověděli tyto tři jednoduché otázky ? Stačí pár vět, žádný slohy (potřebuju jen nějakej nápad ) :) děkuju moc !!
 – co ohrožuje živ. prostředí ve vaší zemi
 – doporučte co by lidé měli dělat
 – co myslíte, že se se životním prostředím v budou stane

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. civilizace
  2. zpátky na stromy
  3. kolaps a konec civilizace

Další odpovědi
NikkiHeat

Jak praví kolega Mosoj…životní prostředí nejvíc ohrožují lidé svojí hloupostí, neschopností žít v symbioze s přírodou tak jako každý jiný živočišný druh, svou nabubřelostí, brakováním přírodních zdrojů, vytlačováním jiných druhů jak z živočišné říše tak rostlinné.
Člověk (lidstvo) by se mělo chytit za nos a pochopit, že tímto postupem si řeže větev na které sedí. Odstanit korporace a lidi které je řídí, kteří neuznávájí nic kromě zisku.
Až to lidstvo pochopí bude pravděpodobně pozdě a nastane klasický cyklus – zánik civilizace.

Shady

ničení přírody způsobuje kapitalistická honba za ziskem, z hlediska trhu je např. neekonomické aby věci poháněla energie ze slunce, protože na tom nikdo nevydělá.stejné je to se šetrnější likvidaci odpadů, plánovaným zastaráváním spotřebičů atd.

suaeda

1/ Jak odpověděl „mosoj“ životní prostředí ohrožují lidé a jejich čím dál tím vyšší potřeby.
2/ Chovat se k ŽP šetrněji. Samozřejmě my všichni by jsme se měli chovat lépe, nejenom více třídit odpady, nevyhazovat odpady všude, ale také nepořizovat si zbytečnosti z reklamních kampaní. Dále je to hlavně politika státu. Finančně podpořit vybudování spaloven a neukládat odpady jen do úložišť. Donutit obchodní organizace aby vykupovaly zpět obaly od pití jako v Německu. Města, kde mají městskou policii by se měly zaměřit více na pořádek a nepořádné občany pořádně pokutovat. Ne jen dávat botičky a instalovat radary.
3/ Pokud bude lidstvo pokračovat ve znečišťování a přežije to, tak bude časem žít pod ochranou kopulí. A přijde o přírodní krásy flory i fauny.
Na závěr. Viděl jsem třídění odpadů ve Švýcarsku a Německu, a máme hodně co dohánět. Na druhé straně jsem viděl binec v Egyptě, kdy veškeré odpady shromažďují u vodních kanálů, kde je čas od času zapálí a všechny zbytky smetou do vodního toku, kde je Nil odplaví do Středozemního moře. U slavné Hurghady zase odpady vozí do pouště a tam je zakopou. Co tím chci naznačit? Jen to, že když se budou kultivované národy snažit sebevíc chránit životní prostředí tak třetí svět, kde je největší zastoupení obyvatelstva země ho stejně zničí.

uccello

  1. lidi
  2. měli by začít být soběstační a využívat obnovitelné zrdoje
  3. problém je v tom, že nás bude prostě moc na to, aby nás země uživila, takže by to chtělo buď jednu pořádnou válku, epidemii nebo přírodní katastrofu, aby se to trošku zředilo.

Emefej

Shady – kapitalistická honba? Jsem pamětník, můžu tě ujistit, že za hlubokého socialismu docházelo k ničení životního prostředí taky. Jenom se o tom tak nějak nesmělo mluvit.