GangstaHelper

Životní prostředí

Myslíte si, že je země v ohrožení?

Jaký máte postoj k třídění odpadu a dalším drobným příspěvkům ke kvalitnějšímu životnímu prostředí?

Vnímáte kolem sebe nějaké konkrétní ohrožení životního prostředí, byť jen na malém místě?

Měli by lidé nějak změnit svůj přístup k životu či ekonomice, aby zachovali planetu pro budoucí generace?

Jak podle vás bude vypadat planeta za desítky či stovky let, pokud lidé nezmění své chování?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Sandy

Řekla bych že Země je rozhodně v ohrožení. I když asi ne v tak aktuálním, jak se pořád tvrdí. Nicméně každý člověk by si měl uvědomit nutnost zachování planety v „použitelném stavu“ i pro další generace. Jsem sice dost mladá, ale představa, že by se moji potomci museli chodit do zoo např. na srnky je pro mě dost špatná. Když se na to podíváme s nadsázkou, tak by se dalo říct, že planeta nás zrodila a my ji za to zabíjíme. Každý by měl příspívat svojí troškou do mlýna, aby to tady ještě chvíli mohlo zůstat stejné. Vím, že sám nikdo nic nedokáže, skutečnou sílu najdeme jen když se spojíme (uznávám, že to zní jako od nějaký sekty :o)). Každý, kdo si myslí, že ochrana životního prostředí není nutná, je bezcitný idot.

Další odpovědi
aramah

jinak souhlasím se Sandy

Radovan M

Kdyby bylo po mém, tak bych v rámci šetření naší planety ze světa vymazal dieselové motory :D :D :D Ne vážně. Mě se nejvíce „líbí“ lidé co pálí plasty a jiné odpady v domění že odpad „zmizel ze světa“. Tito lidé asi nevychodili základní školu, kdyby ano, věděli by totiž že hmotnost látky(odpadu) před reakcí(oheň) se rovná hmotnosti látky po reakci takže odp stále líta někde mezi námi ve vzduchu. Dále se mi „líbí“ lidé co netřídí odpad, vše hážou do jedné popelnice s větou " Já platim za netříděnej…" Nevím co je za problém roztřídit alespoň papír, plasty a hliník. To si ale každý musí řict sám, káždý má své svědomí 🙂

Michal

„Hrajeme si s přírodou“ a ta nám to vrací.Dobře nám tak.

anonym

Ne, nezměním své chování pod jakoukoliv záminkou. Platím stále a včas. Planeta bude stejně plná hajzáchodů jako dnes. Jsme ovce.

ReHu

Drobné příspěvky – za mě ne. Myslím, že by se mělo víc a přísněji dohlížet na velké znečišťovatele. Popř. by měly platit ty. Nedávno jsem viděla jak myjí ptáky zasažené ropnou havárií. Těch je čím dál více.
Já osobně třídím jak nejvíc to jde, i malé papírky s poznámkami, mně je jedno, jestli papírek hodím do odpaďáku nebo vedle do pytle na tříď.odpad.
Také používám ekologické prostředky v domácnosti. Rozloží se během krátké doby a když opakovaně vyliju kýbl se špinavou vodou na zahradu, tak to květena přežije.
Na dalšíotázky – toť dlouhá rozprava.

anonym

Ano je v ohrozeni!Dava to dost na jevo,ubyvaji ledovce,destnne pralesy mizi diky mamonu v byznysu,pro­bouzejici sopky a povodne az po tsunami.Lide nezodpovedne pytlaci,vybijeji savce na sousi i ve vode.Myslim si ze,jen par jedincu zmeni zpusob zivota,ale pro ostatni jsou podivini.Civilizace je mocna,ta se nezmeni ba opacne pokazi co se da,ale priroda je mocnejsi tak ze,se muze stat po nas potopa.Nepouzivam chemii v domacnosti a tridim odpad.

HOMER

Ano,myslím že nás čeká doba,kdy bude nutné pro zachování života na zemi výrazně změnit náš způsob života.Jinak je možné,že nám začnou zlé časy.Představme si například,že se nám začne velmi těžce dýchat,protože vzduch už bude obsahovat příliš mnoho škodlivých látek,potraviny se budou vyrábět převážně z umělých surovin,protože půda bude toxická a nebo naši úrodu začnou čím dál víc spalovat kyselé deště a ozonové díry,pobřežní oblasti zmizí z map a velké množství živočichů a rostlin bude existovat pouze ve speciálně upravených záchranných stanicích,naopak velmi nepříjemných nakažených komárů,krys a jiných odolných škůdců začne přibývat…Jen část z této nehezké předpovědi by mohla spustit nepředstavitelné sociální nepokoje,války o vodu,potravu,da­vové migrace atd.Jestli se něco z toho odehraje bude záviset na rozhodnutích lidí,možná také příroda pro nás schovává nějaké „překvapení“ ale doufejme že ne…

oskar

Dobře,že tato otazka byla položena.Každy by měl začit sam od sebe,ale stejně,když porovnate naše sousedy třeba Rakousko ty upravene vesničky všude čisto ten vztah k životnimu prostředi je daleko citlivějši jako u nas.

Unka

Země je v ohrožení. Člověk by se měl zamyslet nad svým jednáním k přírodě. Ovšem vše je diskutabilní. Např. Skleníkový jev…ten byl na planetě od nepaměti…lidé ho jen zesílili. Nebo tání ledovců…sněhová přikrývka na pólech také nebyla pořád, je to podobné jako střídání dob ledových. Podle mého názoru člověk vše jen urychluje. Ovšem vetší problém je např. s ropou nebo zemním plynem, jejichž zásoby se tenčí. Proto by se lidé měli přiklonit k alternativním zdrojům energie.