Avatar uživatele
Registrovaný

Živnost a obchodní rejstřík

Jaké následky do účetnictví, nebo vedení daňové evidence má zapsání živnostníka, fyzické osoby - plátce DPH do Obchodního rejstříku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Na účetnictví ani daňovou evidenci zápis fyzické osoby do obchodního rejstříku nemá.

Málokterá podnikající fyzická osoba je zapsána do obchodního rejstříku. Zpravidla se tam zapisují jen tehdy, pokud to musí udělat podle zákona, tj. splněním následujících podmínek:

a) osoby, jejichž výše příjmů či výnosů (případně snížených o DPH) dosáhla či přesáhla za dvě po sobě jdoucí účetní období v průměru částku 120 milionů Kč, nebo
b) osoby, jež provozují živnost průmyslovým způsobem. Provozování živnosti průmyslovým způsobem upravuje ust. § 7a Živnostenského zákona. Jedná se o složitější činnosti, u nichž již jednotlivé dílčí činnosti naplňují znaky živnosti. Pokud jde o živnost provozovanou průmyslovým způsobem, je tato skutečnost vyznačena i na živnostenském listu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.