jenbo

Zimní starty Fiat Scudo, Peugeot Expert, Citroen Jumpy

Jsem novopečený majitel automobilu Fiat Scudo s motorem 2,0 JTD 120 (najeto 170 000 km). Překvapilo mě, že při prvním mrazu, přibližně – 10 °C, motor nastartoval až na druhý pokus při relativně dlouhé době startování, řádově cca. deset sekund. Před tím jsem měl starý VW Transporter a ten nastartoval i při „dvacítkách“ po nažhavení na otočení. Zajímali by mě zkušenosti majitelů, zda je to normální nebo to mám začít řešit. Dále by mě zajímalo, zda by mi palubní počítač hlásil vadu žhavících svíček. Tankuji převážně v Rakousku, takže nekvalitní naftu bych vyloučil.

Odpovědi
gecco

Netuším, jestli závadu žhavičů hlásí kontrolka – ale pokud to dáš na diagnostiku, měla by to odhalit.
Jinak – 10 s startování nepovažuju za normální a vidím problém právě ve žhavičích, pokud ne, zkontroluj palivový filtr, tlaky, vstřikovače (asi v tomto pořadí…).
😉

honza19hk

co bys chtěl vždy´t je to Fiat.
Doplňuji:
a čím novější auto tím větší křáp.

novottom

Dle tohoto katalogu http://citroen­.carling.cz/fi­les/Item/other/000174ka­talogcitroenjum­pyvpvu1.pdf má citroen také starty bez žhavení..