bricks

Zdravím, jak a čím odstranit skvrnu od „smůly“ na oblečení?

Nejlepší odpověď
anonym

Sádlem.

Další odpovědi
mosoj

Přiložit savý papír a přežehlovat. Potom dočistit lihem.
Doplňuji:
Šárka F. (B I L I) ID 228659 (5.6.2011, 14:57)
u nás se odvědčilo přežehlit přes papírový ubrousek, smůla se rozpustila do ubrousku a není po ní ani památky
ODPOVĚDĚT

Lenka Š. (LeenaS) ID 146505 (2.5.2011, 11:32)
vyzkoušeno na šusťákové outdoorové bundě – funguje !!!!!!

anonym

Podle materiálu oblečení – nejjednodušší je to organickými rozpouštědly (perchlor, aceton, toluen…), ale mohou látku rozpustit nebo změnit její barvu (takže to kdyžtak vyzkoušej na méně viditelné části).

Mc Merkurion

od smůly se nijak nepomůžeš,ta se na člověka lepí i když je nahej,ale na smolu jsem našel toto: http://www.mi­mibazar.cz/na­vod.php?id=619