annas

Zavřete oči, odcházím… " Vzpomenete si, komu tato slova patří?

Od 15. března 1983 odpočívá v hvězdném nebi – zavřel oči a odešel … je spjatý s konverzačními komediemi. Znáte některé?

Jeho krédo znělo:
„Smích je kořením života a dokud se člověk dovede smát, je živ. Až se začnou všichni lidé na sebe usmívat a přestanou si kopat jámy, pak bude na světě blaze“.

Máte také své životní krédo, jímž se řídíte a pomáhá vám, když se nedaří, jak se dařit má?
Doplňuji:
Krédo – (z lat. credo věřím) původně znamenalo vyznání víry, nejčastěji křesťanské. Dnes se užívá přeneseně – jako životní přesvědčení a zásady či určitá pravidla atd.

Myslím si, že upřímný smích, je jakýmsi „hormonem štěstí“, tlumí bolest, umí navodit dobrou náladu.. Sice ne vždy smích vyřeší problémy, ale jistým způsobem změní na ně pohled, takže zbavuje člověka stresu, tím i prodlužuje život. Navíc je docela zdarma..
I když úsměv trvá chvilku, přesto se na něj někdy vzpomíná celý život…

Proto ať v popastných hlubinách mlhovin své duše nacházíme častěji upřímně se „usmívající anděly“ než „zlé a zatrpklé démony“…

více diskuse

Nejlepší odpověď
fcoop

No – je vcelku jasné,kdo a kdy to řekl.

Některé výroky žijí svým vlastním životem…tento určitě.

V podstatě nevěřím,že „vlastnit“ nějaké krédo nějak pomáhá.
Každý žije a chová se svým způsobem – z mnoha různých důvodů – a krédo,jakékoli – na tom nic nezmění,ani nepomůže.

Šlo by to snad brát jako předsevzetí..­........

„Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné…“
Antoine de Saint Exupéry

Ch. Chaplin
Když jdeš nahoru, chovej se slušně k lidem, které potkáváš. Možná, že se s nimi znovu setkáš, až poletíš dolů.

Kdo je hodný, přijde do nebe. Kdo je zlý, přijde kam chce.

A ještě dotaz: Kam došli ti, kteří šli nejdál s poctivostí? a­nonym

Mimochodem-tak trochu mimo mísu: Možná.....možná !,že ta slavná věta:„Zavřete oči......odcházím“ má nový,aktuální význam – гражданин Putin je 10 dní nezvěstný.

Další odpovědi
pusinka50

Jojo, náš velký filmový milovník Oldřich Nový v komedii Kristián (doufám, že si ten film nepletu?).

Žádné životní krédo, když se mi nedaří, vysloveně nemám.
Když je mi zle, pomůže mi, když třeba někde potkám postiženého vozíčkáře bez nohou nebo slepého člověka apod. To si pak říkám, že ""nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř" a zvednu hlavu.

anonym

Kristián…Oldřich Nový
V nynějším věku se řídím heslem „Nedělej dnes to, co zítra za tebe udělají jiní.“
Dříve jsem se snažil mít všechno hotové včas, ale zjistil jsem, že není proč se honit.
Jak řekl Komenský „Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest“.

Drap

Samozřejmě, ten je nezapomenutelný.
Nemám žádné, pevně stanovené krédo. Asi je to chyba.

anonym

Taky jsem dnes na něho vzpoměl.Byl to pán se šarmem a chytrý člověk .
A též krásná slova v této nahrávce,která on použil…
čest jeho památce…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=9OMIzup0fv8

bolak

„Zavři oči brouku… kchchchch“

Děda Louda

Samozřejmě. Tato slova patří Adině Mandlové a pronesl je nezapomenutelný Oldřich Nový jako Kristián ve stejnojmenném fil­mu.

ivzez

Kristián i Oldřich Nový jsou nezapomenutelní,
na ty jsem ani nepotřebovala vzpomínat.

Krédo: Co je vlastně krédo?
K čemu je dobré, proč si lidé nějaká stanovují?
Pomáhá jim to v něčem? Jak?

Mám dojem, že žádné krédo nemám…

PS:
Škoda, že jste nedala jenom samotné krédo,
mohlo to být napínavější…

Doplňuji:

  • —–—–

Se slovem krédo mám problém.
Znám původní latinský význam i dnešní.
A ten přenesený mi nějak „nesedí“ …

lota

Hezké krédo O. Nového. Já jsem si vzpomněla na stoletého staříka: „Všechno je tak, jak je a bude tak, jak bude“ http://magazin­.aktualne.cz/kul­tura/film/recen­ze-starik-ktery-vypadl-z-role-a-chtel-se-stat-kultem/r~ab9da1­f4e0af11e3809d002590604f­2e/

dědapetr

bolak"Zavři oči brouku… kchchchch" Je zjiného filmu a to Pane vy jste vdova,s Iva Janžurová, Jiří Sovák, Eduard Cupák, Olga Schoberová, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Helena Růžičková, Vladimír Menšík, Oldřich Velen, Jaroslav Mareš, Miloš Kopecký, Jiří Hrzán, Jiří Lír, Stella Zázvorková, Stella Májová, Lubomír Kostelka, František Husák a další.