KOLMIX

Zatěžují průhledné motivy počítač více než klasické motivy ála WIN 95/98?

Ahoj lidičkové! Nedávno jsme v práci dostali nové počítače s Windows 7 a zajímalo by mně, jestli je pravdivé tvrzení, které nám tu vykládal informatik, že je lepší mít nastaven klasický „neprůhledný“ motiv oken ála staré Windows, protože ta fůra efektů, průhlednost a další blbůstky co mají Win Vista či Win 7 zbytečně moc zatěžují systém.
Osobně se mi tedy stejně více libí klasické nastavení, ale fakt by mně zajímalo, co je na výše uvedeném tvrzení pravdy…

Odpovědi
GangstaHelper

Ano, pravda to je. I když se na to dá hledět z druhé stránky – průhledný motiv je akcelerovaný pomocí GPU. Avšak rozdíl tam přesto bude. Hlavně v rychlosti načítání – tedy hlavne po spuštění, a pak ve využití RAM. Doporičuju si nezvykat na ty průhledné. Žádnou výhodu to nemá a klasický vzhled je stejně praktičtější.