Avatar uživatele
nula

Zateplení fasády na sousedově pozemku

Dům je v hranici pozemku. Mohu jej zateplit 20cm širokým odvětrávaným zateplovacím systémem bez souhlasu souseda?Prakticky mu odeberu několik metrů čtverečních pozemku.
Může mi to soused zakázat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5440 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
standa

Ano, pokud se se sousedem předem nedohodnete a zateplení provedete, může se soused domáhat nápravy, neb mu hodláte ´vzít´ kus jeho pozemku. Takže jednoznačně doporučuji se sousedem uzavřít dohodu, ze které bude vyplývat, že máte jeho svolení (ať již za úplatu nebo nikoli), aby předmětná ´stavba´ zasahovala do jeho pozemku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Renikled

Letos se mi konečně podařilo udělat zateplení domu, a to 160 mm vatou. To si myslím, že na padesátce zdi je naprosto dostatečné. Zateploval jsem si dům kompletně svépomocí a dobře jsem udělal. Dům se mi podařilo zateplit za celkem krátkou dobu a hlavně o hodně levněji, než co mi nabízela kdejaká firma. Ono je to hodně o tom, kde nakupujete materiál na zateplení. Mě se třeba povedlo sehnat materiál cenově velmi dobře, a to vlastně díky tomu, že jsem vše hledal s velkou pečlivostí. Opravdu hodně jsem toho sehnat na e-shopu obchodu topkraft .cz Takže pokud se chystáte zateplovat, tak je rozhodně mohu doporučit.

Avatar uživatele
malinak812

Pokud to až takovým způsobem bude zasahovat do sousedova pozemku, tak bych se s ním o tom určitě nejdříve pobavil. Jinak by z toho mohl být pěkný problém. Taky se chystám příští rok dělat zateplení. Už na to mám vybrané jedno řešení od Baumitu, viz https://baumit­.cz/reseni-kategorie/kom­ponenty-pro-zateplovani Naštěstí náš domek je ale osamocený, takže toto nijak zvlášť řešit nemusím.

Nový příspěvek