mekous88

Zatajování skutečnosti

Dobrý den chtěl bych vědět zda je postižitelné,když nám náš předseda bytového družstva od začátku vzniku družstva zatajil praví důvod proč nemůžem byty převést do osobního vlastnictvý to jest že nejsou zastaveny bytové jednotky , ale dům jako celek.Nyní jsme se dozvěděli,že musíme zaplatit všichni za celý dům a pak můžem teprve žádat.Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Pokud odhlédnu od složité konstrukce jak prokázat vašemu předsedovi ÚMYSL vás poškodit, tak lze komentovat jen toto:

  • je nespornou chybou člena družstva, že se k němu ´nedostala´ informace o zástavě celého domu
  • měl se svých práv na informovanost domáhat na členských schůzích
  • míru případného zavinění předsedy můžete hledat ve svých stanovách případně v usneseních členských schůzích, na kterých byly schvalovány ´zástavní´ smlouvy

Takže jednání předsedy nebylo podle mého názoru právně postižitelné. Jak jsem psal na začátku je dost možné, že by šikovný právník (po prostudování všech nutných listin) mohl navrhnout určitou žalobu na náhradu škody, která vám vznikla nesprávným rozhodnutím předsedy družstva…, ale z praxe tomuto postupu nevěřím.

Je mi líto, protože si docela umím představit jak to v takových společenstvích či bytových družstvech chodilo nebo i chodí.