tony2412

Proč byla na balík nalepena nálepka s níže uvedeným nápisem?

Objednal jsem si zboží na Aliexpressu a bylo odeslané z Holandska, na balíčku byla žlutá nálepka s nápisem „Goods not fulfilling the conditions laid down in articles 28 and 29 of the treaty on the functioning of the EU“ Na netu jsem našel, že pokud příjde balíček s touto nálepkou, buď jsem musel zaplatit clo/DPH nebo byla hodnota byla pod limitem, nebo si ten, kdo měl vybrání poplatku zařídit, nálepky (žlutý!) nevšiml, což je nepravděpodobný. Cena byla uvedena 15 dolarů ale to bylo po domluvě s prodejcem 👍 na clo to ani ve skutečnosti nebylo no ale DPH… jde mi o to, když to bylo posláno z Holandska, dopravce PostNL což je EU, proč na to tu nálepku vůbec nalepili? O Číně na zásilce ani zmínka a sledovací číslo LTxxxxxxxxxNL což je z Holandska. A ještě byla na zásilce nálepka s velkým L. Takže kdyby cena byla uvedena nad, 22 EUR tak bych platil DPH?/// Ale jak jsem ještě zjistil, tak za určité zboží se DPH platí i v rámci EU, alkohol, parfémy a rovněž za nebezpečné zboží, můj případ baterie do NTB! Zásilka musí být označena jako nebezpečná a proto mi na ni nalepili tu žlutou nálepku, která značí že se té zásilky neplacení DPH a cla netýká, i když je to v rámci EU, naštěstí ale nic po mě nechtěli za to jim děkuji! Asi že byla uvedena cena zásilky jen 15 dolarů. Příště už třeba budu platit…

Nejlepší odpověď
mosoj

Zatím stále platí. Nad 22 euro DPH a nad 150 euro clo ať je to posílané z Holandska či z Číny. Poslední objednávka mně přišla z Holandska za týden od objednávky. Obchodníci mohou snižovat cenu jak chtějí. Celníci pro potřebu vyměření cla, zboží ohodnotí v cenách běžných v ČR.

Další odpovědi
Drap

Co je na tom divného? Ali má sklad v Holandsku, ale také v Belgii a já nevím kde ještě všude a snaží se distribuovat zboží zákazníkům pokud možno tak, aby žádné další poplatky neplatili. Nehledě k tomu, že zboží dostaneš podstatně rychleji, než chodívalo dříve přímo z Číny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.