Avatar uživatele
reika

Zamítnutá reklamace brýlí – dá se proti tomu nějak bránit?

Dobrý den. Minulý rok jsem si pořídila sluneční brýle s dioprickými skly (6 500kč). Za rok mi na nich praskla pravá očnice. Brýle jsem reklamovala, ale dnes mi napsali SMS „…reklamace je vyřízená způsobem zamítnutí“. S brýlemi jsem zacházela opatrně, nejsem si vědoma vlastní chyby. Dá se proti tomu rozhodnutí nějak bránit? Děkuji. Zítra pro ně jdu k optikovi.

Zajímavá 0 před 2063 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano lze i proti tomu bojovat. Najít soudního znalce na brýle a nechat si vypracovat znalecký posudek. Pokud znalec zjistí, že to je na reklamaci, tak vymáhat soudně, nebo dále s firmou jednat. To je jediný možný způsob jak se bránit.
Já osobně bych však do toho nešel. Znalecký posudek cca 2000 . Soud může dopadnout jakkoli, nelze předjímat jak rozhodne. Pokud bych prohrál, zaplatím ještě nákady a soud , na právníky a podobně.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

V takovém případě prakticky nelze prokázat, že k prasknutí nedošlo vlivem nevhodného zacházení, takže šance je nulová. Snad jedině v případě, že by šlo o výrobní vadu a takových reklamací by bylo víc od dalších zákazníků.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
reika

Tak jsem se vrátila z Optika. Dali mi VYJÁDŘENÍ K REKLAMACI – „… reklamace nebyla uznána jako oprávněná. Nad rámec Vám nabízíme 30% slevu na novou obrubu v ceně“. Přistoupila jsem to. Bude to stát 2 050kč. Zachráním skla, která stála více… To, že jsem to prasknutí nezavinila já, nedokážu… Děkuji vám všem za odpovědi. 🙂

před 2062 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
reika

Kepler + Drap = Díky za odpověď. taky do toho nepůjdu. A jde prasklá plastová obruba opravit na vlastní náklady?

před 2063 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, možná by to nějaký šikula zvládl, ale běžně se to nedělá. Už vůbec bych ale nepočítal s tím, že by oprava byla neviditelná. Já bych to řešil tím, že použiju jen skla a obruby bych koupil nové, nebo bych skla nechal přebrousit do menších obrub. Už jsem to tak jednou řešil.

před 2063 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek