Neuznaly mi reklamaci batohu do školy přitom vada materiálu je evidentní

vyjádření mi k tomu zaslali následující tento stav nelze v souladu s občanským zákoníkem a reklamačním řádem považovat za výrobní materiálovou ani konstrukční vadu jedná se o mechanické poškození a opotřebení věci (batoh po reklamaci fungoval nejvíc 14 dní a vyskytla se nová závada)způsobené obvyklým užíváním záruční doba se nevztahuje na mechanicky poškozené zboží a jeho části v důsledku nevhodné manipulace (přetěžování vírobku) na max nosnost výrobku 1kg jste byl upozorněn při koupi (opak je pravdou prodávající byl tázán zda batoh potřebnou zátěž zvládne a bylo nám řečeno že bez nejmenších problémů ano)těd není reklamace uznána a mě přijde nepochopitelné proč nebyla reklamace uznána vada materiálu je opravdu znatelná takže bych potřebovala vědet jak se mám nadále zachovat a jak na neuznanou reklamaci reagovat děkuji moc za odpověd

Nejlepší odpověď
hanny 2

Nejlépe bude,když se obrátíte na Českou obchodní inspekci.Já bych se s nimi při takových argumentech /nosnost 1kg/vůbec už nebavila!

Další odpovědi
anonym

Při nosnosti batohu 1kg?Výrobek nesplňuje účel,kvůli kterému byl zakoupen.Obraťte se na ČOI.

Zdroj: http://www.co­i.cz/cs/inspek­torat/

Pájo

Pokud vás měl na nízkou nosnost (1kg – to je u batohu směšné!) upozornit prodávající a neudělal to, měl by Vám tedy škodu uhradit on.

terry

Pokud má být nosnost 1 kg, mám za to, že pouhé ústní upozornění není dostačující. Mělo by být uvedeno v podmínkách užívání výrobku.
I ksyž je tato nosnost výsměchem.

jmhad

Občanský zákoník říká,že ve sporném případě, tedy při zamítnutí reklamace rozhoduje znalecký posudek.Seznam znalců v daném oboru nejdete na příslušných webových stránkách nebo u soudu /mám dojem krajského/.Pokud vyzní rozhodnutí znalce ve Váš prospěch, musíte k reklamaci přidat i žádost o úhradu nejen znalečného,ale i cestovních nákladů, poštovné a další vynaložené náklady.To vše Vám musí prodávající uhradit.Pokud znalec řekne,že je to Vaše chyba,máte smůlu a ani ČOI Vám nepomůže.Můžete sice požádat jiného znalce a pak dalšího a pak i soud,ale jde o to,zda takové riziko neúspěchu bude adekvátní ceně batohu.Ale pořád platí i má zkušenost,že nejsem tak bohatý,abych kupoval levné věci.