Avatar uživatele
jikus

Zákazník mi dluží doplatit fa,už tři měsíce po splatnosti.

Vymyslel si reklamaci a na poště mám reklamované zboží.Musím si jej vyzvednout i když mi fa nedoplatil?Vím,že mohu reklamované zboží posoudit a v případě jeho nepravdy i reklamaci neuznat. Prosím,poraďte mi.Díky
Doplňuji:
rád bych znal i číslo paragrafu,který by mi moji pravdu potvrzoval.Jsem přesvědčený,že by měl nejdříve fa doplatit a potom reklamovat zboží.Zbylo mu a vymyslel si reklamaci.Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: jikus

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BEAES před 4032 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

V odpovědi na předchozí otázku jsem doporučoval podání žaloby..., na tomto doporučení stále trvám.

Ale zboží, které vám dlužník zaslal zpět v rámci údajné reklamace, bych si na vašem místě převzal..., protože lepší vrabec v hrsti, než-li holub (rozuměj dlužná částka) na střeše :-)

Ale vážně, pokud vám i po započtení reálné ceny vráceného zboží, zůstane zákazník stále něco dlužen, tak podejte žalobu a vyčkejte.

Nic jiného vám nezbývá, bohužel :-(

------------------------

Občanský zákoník
§ 588
Z kupní smlouvy vznikne prodávajícímu povinnost předmět koupě kupujícímu odevzdat a kupujícímu povinnost předmět koupě převzít a zaplatit za něj prodávajícímu dohodnutou cenu.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ dluznik-mi-uz-tri-mesice-dluzi -doplatit-fa-zbyva-5000kc-chci -podat-trestni-oznameni-kde-na -policii-u-soudu

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony