jikus

Dlužník mi,už tři měsíce,dluží doplatit fa,zbývá 5000kč.Chci podat trestní oznámení!Kde?Na policii?U soudu?

Doporučeným dopisem jsem mu to oznámil,řekl mi,že část zboží vrátí,že je vadné.Jsem přesvědčený,že není.Ale nejdříve je povinen uhradit fa,že?

Nejlepší odpověď
standa

Určitě se nejedná o trestněprávní věc, takže vám nezbývá než:

  1. pokoušet se dále a opakovaně pohledávku z dlužníka vymáhat mimosoudně +
  2. podat návrh žaloby k okresnímu soudu v místě bydliště dlužníka

p.s. pokud zboží převzal, tak je povinen nejprve jej uhradit…, pokud je část zboží vadná, tak má právo jej reklamovat. Vy pak máte právo toto reklamované zboží vrátit zpět jako neoprávněně reklamované… atd. kolem dokola, dokud jeden z vás nepodá žalobu.

Tento pohyb zboží tam a zpět určitě nebude doprovázet pohybem peněz tam a zpět a protože peníze drží dlužník, tak na tahu se žalobou budete muset být vy ☹

Další odpovědi
atriplex

Standa má pravdu. Nezaplacení faktury není trestným činem, s tím policie nemá co dělat! Vaše případné oznámení by jen založili ad acta vám by napsali, to co vám píšu já…