Zadržuje kafe vstřebání železa?

PS. takže je asi blbost zapít tabletku doplněk výživy ve formě železa kafem že ano..

Nejlepší odpověď
annas

Ano, káva blokuje vstřebávání železa. Vím z vlastní zkušenosti, trpím anémií. Pijí kávu s ganodermou, která obsahuje extrakt z uvedené houby, takže železo a jiné minerály dodává.

Podívejte se, na co je třeba dávat pozor, pokud užíváte železo.

"Současně s doplňkem výživy obsahujícím železo by neměly být konzumovány cukrovinky, mléčné výrobky, zmrzlina, káva a černý čaj. Dále pak potraviny obsahující kyselinu šťavelovou (mandle, oříšky kešu, čokoláda, kakao, šťovík, špenát, většina ořechů a fazolí). Všechny tyto potraviny obsahují látky, které významně zhoršují vstřebatelnost železa.

Pouze v případě, kdy je použito železo ve formě laktátu železnatého platí výjimka, kdy lze (a je to současně velkou výhodou) konzumovat zakysané mléčné výrobky."

http://www.ga­lenus.cz/clan­ky/zdravi/krev-anemie

Další odpovědi
Kepler

O tom jsem nikdy neslyšel, chtělo by to uvést zdroj. Pokud pití kávy není nadměrné (do šesti šálků denně), pozitivní účinky převažují. Více v https://www.spor­tvitalpro.cz/zdra­vi/nezadouci-ucinky-piti-kavy