Luufish

Začala nám nepatrně poblikávat světla v domácnosti. Blikají všechny najednou, tak to nemůže být žárovkou, čím to je?

Ne úplně do tmy, ale jen tak na okamžik jakoby ubylo světla.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud to bliká i u sousedů, bude příčina někde venku. Pokud to bliká jenom u vás a v celém bytě, bude příčina před bytovými jističi. Pokud to bliká jenom v jedné místnosti, bude příčina za jističem. Obvykle se jedná o povolený nebo nalomený vodič.

Další odpovědi
Shef

to může bejt mnoho věcí,trošku zazlobili pojistky,z elek­trárny přišla „menší šťáva“ stáří všech žárovek,stav vedení eletřiny.Mnoho a mnoho faktorů :) Pro případ si pro jistotu udělejte revizi elektra :)

cukrar

Máte jednu fázi, či tři fáze, dělají to všechna světla v domě?
Klidně to může být od povoleného šeoubku v rozvaděči, až po sváření u sousedů.
Bez měření není vědění.

terry

Může klesat napětí v síti.
Pokud bydlíte mimo město, může se to dít 🙂
Možností je víc,
Na poruchách by vám příčinu mohli říct.