hapiky

Zabodoval dnes Zeman s kritikou k Ruskému tisku o invazi SSSR a V.S. do ČSSR v roce 1968 u Putina a Medvěděva?

Jestli to byla neúspěšná provokace, v čím zájmu byla?

Nejlepší odpověď
Pospíšil

Prezidentu Zemanovi nic jiného nezbývalo, takže ne, nezabodoval.
Pořádně jsem to nesledoval, ale získal jsem povšechný dojem, že naše sdělovací prostředky o tom článku informují velmi nepřesně. Nešlo o článek v tisku, ale na webovém serveru a byl to externí komentář, nikoli redakční článek, takže pod ním bylo obvyklé distancování. Vyšel už 11.11., takže to s návštěvou prezidenta Zemana asi ani nemělo nic společného. Nemyslím, že to byla provokace, ale dezinterpretační komunikace vzniku a okolností toho článku nás rozhodně úspěšná byla. Byla to ukázková a zkušená manipulace, a to v zájmu pražské kavárny.

Další odpovědi
Kepler

Nezabodoval. Medvěděv ho odpálkoval jedinou větou: Toto není oficiálním stanoviskem naší vlády. Omluvu samozřejmě ten servilní blbec nemohl čekat.

anonym

Ruská propaganda teď ze Zemana dělá Ruského vazala ochotného hájit ruské zájmy ve středu EU. Přirozeně tohle se Zemanovi v české politice příliš nehodí, zkusil to tedy kritikou některých až příliš okatých přepisů dějin zvrátit ale jeho stanovisko je tady zjevné. Zájmy Ruska obhajuje rozhodně mnohem častěji než jakékoliv evropské země … jako český prezident tím trochu nepochopil svůj účel v politice. Je to už starší pán, který holt jde na ruku komukoliv kdo se mu bude dostatečně vlichocovat a v této chvíli přesně to dělá Ruská propaganda protože naivního blbce jako spojence teď nutně potřebuje k celkovému oslabení ekonomické síly EU a tím posílení vlastního vlivu na kontinentu, na kterém se s evropskými zeměni odjakživa přetahovali o každý píď.

bolak

Já myslím že tenhle článek byla náhoda, ale to že jede do Ruska a žádá tam jentak mimochodem o odtajnění dokumentů o 38, 48 a příslib na 68 mu jistě body přinese, to byl promyšlený tah a Putin mu v tomhle jistě vyhoví. Možná že prohodí i něco v tom smyslu, že „pokud bude Zeman prezidentem, tak ty dokumenty týkající se 1968 v budoucnu jistě zpřístupní“, v tomhle on chodit umí.

On ví že jeho tvrdý jádro (důchodci+voliči KSČM) si tím neodradí, tak může jenom získat, což bude potřebovat, protože průzkumy sice favorizují Zemana, ale to je spíš tím že ti co je vyhodnocujou neuměj moc číst ze statistik. Protože kdyby číst uměli, viděli by že na Zemana sice říká nejvíc lidí ze všech „ANO“, ale 52% dotazovaných říká „NE“, pokud by se dostal do druhého kola. A že Drahoš sice zaostává, ale 30% lidí vůbec netuší kdo to je, takže aktuálně by měl Zeman hodně velkej problém udržet se na trůně.

A stačí jedna malá hádka s Babišem a Zeman rázem odpadne ze hry úplně, což on moc dobře ví.

Kryšpín

Novinář, můj šéř má názor Paparazzi musí překrucovat, vytvářet, vynechávat různé informace, aby národ hltal novinky i když někdy to jsou jenom ho-----ky, vemte si na př. nejčtenější české blábolky, jak je část čecháčků kupuje rozšiřuje a večer v bedýnce další super zprávičky sleduje

Chinchilla

No myslim, ze celkem trefne poznamenal, ze na zaklade nejakeho clanku novinarskeho individua s extremnimi nazory by se nemeli odvijet mezistatni vztahy. Kdyby tomu tak bylo tak uz v Evrope davno neni mirovy stav a vsechny staty by se mlatili mezi sebou.