kamiinov

Za kolik musím mít objednávku, abych platila clo ze zahraničí?

Objednávám si docela velký balík oblečení ze zahraničí. Jaká je hranice, kdy se za zboží neplatí žádná daň ani clo? Chtěla bych, aby mi balíček co nejdříve přišel a já nic neplatila. Na co si mám dát pozor? Děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Pokud je zásilka ze zemí EU, nebudete platit nic.
Pokud mimo EU a úhrnná hodnota zásilky je nad 22 eur, platíte pouze DPH. Pokud je vlastní hodnota zásilky nad 150 eur, platíte i clo. K tomu ještě vždy i poplatek asi 100 Kč za celní odbavení, to v případě, že si zásilku osobně vyzvednete na poště v Praze, jinak několik set Kč za odbavení a doručení.
Ve skutečnosti často projdou bez poplatků i zásilky mírně převyšující hodnotu 22€, zřejmě z důvodu masivního přetížení tzv. předávací pošty, která nemá kapacitu zjišťovat skutečnou hodnotu každé zásilky v případě, že odesilatel deklaruje hodnotu nižší než je skutečná (což je u Číňanů víceméně pravidlem). Předávací pošta, kterou procházejí veškeré zásilky ze zahraničí, je jen jedna, v Praze-Košířích.