Za jakých podmínek a kde můžu zažádat o Osobní bankrot?

Nejlepší odpověď
standa

O osobní bankrot lze zažádat jedině podáním návrhu k SOUDU…

Návrh adresujte na příslušný krajský soud, do jehož působnosti spadáte podle místa vašeho trvalého bydliště.

Podepsaný návrh musí být úředně ověřen.

Návrh musí obsahovat následující:

  1. přehled o příjmech a seznam dlužníkova majetku včetně pohledávek s uvedením jeho dlužníků (majetek musíte doložit znaleckým posudkem)
  2. seznam dlužníkových závazků s uvedením jeho věřitelů
  3. seznam dlužníkových zaměstnanců
  4. veškeré listiny, které dokládají úpadek nebo hrozící úpadek
  5. souhlas věřitelů
  6. případný souhlas manžela/ky
  7. návrh na oddlužení (jak má být podle dlužníkova názoru řešeno)

Nejásejte, není to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.

Kritéria pro přijetí žádosti jsou velmi přísná a zdaleka ne každá žádost o vyhlášení osobního bankrotu je přijata.

POZOR !
První překážku představuje záloha na insolvenční řízení, kterou MŮŽE soud po dlužníkovi vyžadovat. Výše požadované zálohy může být v řadě případů nepřekročitelným limitem ☹