Avatar uživatele
obyč holka

Za jakou dobu je možné se naučit jezdit na kole? je mi 10 let a ještě na kole bohužel neumím.

Potřebuji se naučit na kole co nejdříve.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Také bych řekl, že záleží na jedinci.Já jsem se naučil jezdit na kole už v šesti letech a za dvě hodiny odpoledne.Sestře to trvalo dva dny (tedy 2× po třech hodinách odpoledne).
Také záleží na jakém kole se učíš.My jsme se sestrou měli dětské kolo Pionýr (dámské).Chce to mírný kopeček (opravdu je nakloněnou rovinu) a nejdříve se učit sjíždět ten kopeček bez šlapání, jen se udržet v sedle.No a pak přidávat menší šlapání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Těžko říci. Je to závislé na mnoha faktorech – jak dlouho budeš trénovat, jaké máš kolo, a kde. Hlavní je naučit se držet rovnováhu. Prakticky nyní se učiš a ukládáš si informace do podvědomí a pak na ně nemusíš myslet a děláš je automaticky. Já jsem na kole neseděl 30 let a auto 10 let ale určitě bych dokázal jet i nyní.
Ale odpověď. Za měsíc bys to mohla zvládnout, když budeš denně jezdit a nezničíš kolo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Někdo se nenaučí jezdit za několik let. Někdo to umí za půl hodiny. Nelze takto odpovědět, budeš to muset vyzkoušet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zkus požádat někoho staršího, nejlépe dospělého, třeba rodiče, aby Ti s tím pomohli. Trochu Tě při jízdě na kole podrží, naučíš se udržet rovnováhu ap. Neboj, není to nic těžkého! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Každému to trvá různě dlouho.

Chceš-li se naučit rychle,
neztrácej čas na Odpovědích
a šupem trénovat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

V sedmi letech jsem se jednou odpoledne dostal k velkému pánskému kolu.
Za dvě hodiny jsem již jezdil (pod štanglí!!) jako by se nechumelilo. Do týdne jsem to zdokonalil. Pak jsem již kolo zase k dispozici neměl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
obyč holka

Kelt děkuji za skvělou odpověd ale já bych se to potřebovala naučit co nejdřív protože pak pojedeme na výlet se školou a tam pojedeme na kolech k nákemu hradu :D

před 2934 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek