festn

Za jak dlouho se člověk dokáže naučit aikido aspoň tak, aby se ubránil?

Nejlepší odpověď
Drap

Ubránil se komu ? cvičenému borci, nebo někomu kdo nic podobného nedělal ? Záleží na šikovnosti a na tom jak intenzivně budeš cvičit

Další odpovědi
mojitek

Za rok-dva určitě ne.Ty pohyby,vyhodnocení situace jaký chvat právě (a správně)použít aby to bylo účinné ,atd.Aikido to je běh na dlouhou trať . Musíte to mít vžité,jinak je to k ničemu. Počítejte s několika léty,někdo dřív a někdo později…

Sea

když pochopíš správně techniku a budeš cvičit poctivě 2–3× týdně a věnovat se tomu, tak nějakému tupému násilníkovi se ubráníš tak za rok, za dva, hodně záleží na pochopení té techniky