Rolotr

Za jak dlouho se promlčí půjčka poskytnutá na jeden rok?

Půjčil jsem před 8 lety na jeden rok kamarádovi peníze, na náš společný projekt. Půjčku na rok jsme podepsali u notáře. Nyní je to osm let a podnikání nevyjde, stačí podepsaný papír na to, abych mohl půjčku vymáhat, nebo je můj nárok promlčen?

Odpovědi
Dochy

Promlčen bude pouze v případě že „kamarád“ promlčení namítne. Pak už to asi nebude kamarád. Promlčecí lhůty – nejsem si jist, radši nechám na dalších (myslím že je to buď 3 nebo 10 let, což Ti asi nepomůže). Pokud máš nějaký doklad žes plnění požadoval, tak se lhůta počítá od této doby. (Nemá smysl namítat promlčení, když nemlčíš)

ondricke

za jeden rok…

anonym

Podle mě ano, rozhodně bych takové peníze vymáhal. Jinak, na tvém místě bych se kamarádským půjčkám vyhýbal, já mám s nimi také špatné zkušenosti. Pokud dotyčný/á nemá peníze, je lepší jim doporučit společnosti jako zastavárna aut http://www.zas­tavuz.cz/ kde ručí jenom autem a mohou si půjčit pěkné peníze