Za 4 měsíce mi bude 15 a chovám se jako dítě, co si o tom myslíte? ,,Změním se"? Vadí to něčemu?

Nikdy jsem nezkoušela kouřit ani pít alkohol nic..... Ani sem nikdy neměla kluka a ani zatím nechci. Dodneška jsem ani nevěděla co je to ,,hulení" myslela jsem si že je to kouření. Dívám se na pohádky. Hraju si občas s barbinama. Nedívám se na horory. Kamarádka si o mě asi myslí, že sem zaostalá. :(
jsem? Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Hani,jsi asi vyjímečná,ale to je jen dobré k tvému plus.
Nikam nechvátej,kort s kouřením,hulením a alkoholem,to mi věř.
Kluk se najde určitě časem.

Další odpovědi
Lamalam

Kamarádka je hloupá. Nikam a s ničím nespěchej.

Banán88

… absolutne neskodne a ty si z toho ani v nejmensim nedelej hlavu, ceho se v detstvi vzdas, to uz nikdy nikde nenazenes, chovej se tak, jak si myslis, ze je pro tebe nejprirozenejsi a uzivej si to

gecco

Mnozí se jako děti (někdy) chováme doživotně…
;-D

Nevíteto?

Uf, chtělo to dost googlení, ale našla jsem nějaký článek o pubertě 🙂 tady:
http://www.spek­trumzdravi.cz/pu­berta-obdobi-zmen-i-zkouska-trpelivosti-rodicu

Tahle věta mi přijde důležítá- Cílem procesu separace je fyzické i psychické osamostatnění dítěte. Rebelie a odmítání je výrazem touhy po nalezení vlastního já, vlastní identity nezávislé na vůli rodičů.

Pak mě zaujalo toto
Dítě nebo i pubescent, které se setká při svém sebeprosazení se s nevolí rodičů, může na své přirozené potřeby rezignovat. Přijme řešení, které je mu nabídnuto a dál zůstává malé a závislé, protože právě tak ho mají rodiče nejraději. Za cenu popření svých přirozených potřeb po sebe prosazení se může dál raději chovat podle představ rodičů. Rodiče jsou tak spokojení a dítě rovněž, avšak pokrok v procesu separace se tím zastavuje.
Můžeš si to přečíst celé v odkazu 🙂

bolak

Musíš s tím bojovat, já se musel bárbíny vzdát, neunesl jsem ten tlak, že se mi chlapi v práci smáli, když jsem jí česal vlasy do drdolu, jelikož v práci máme jasně stanovené směrnice které nám striktně zakazují nechat vlasy jen tak volně a mávat s nima kolem sebe v prostoru. Jsem slabý a do konce života tohoto mého rozhodnutí budu litovat.
Doplňuji:
Jseš hodná holka, „slušné děvče“ jak by řeklo mé za rakousko-uherské já (období před reinkarnací z člověka do morčete a následné znovureinkarnaci z morčete opět do člověka ještě téhož roku, kdy se mi zanítila pacička a zheblo jsem na gangrénu). A pokud ti kamarádka říká takové věci tak je to přinejmenším zvláštní, kamarádi se totiž většinou neuráží a nezesměšňují, pokud nejsou laurel a hardy.