Miroslavst

Z kolika topořivých tělísek se skládá mužský pohlavní orgán?

Nejlepší odpověď
quentos

on se z nich neskládá, on se z nich naopak staví :{D> ne, teď vážně, neskládá se z nich, jsou pouze jeho součástí. Jsou tři – více viz zdroj

http://www.ima­turita.cz/tex­t.php?id=392

Další odpovědi
stana73

Já myslela,že tam je kost :))))
Doplňuji:
Zatím…Ale i kosti řídnou :(

venkovan

Tak zatím jsem je nepočítal. Nějak na to nebyl čas. Ale viděl jsem před lety v telce systém který se pánům v operuje do břicha který když topořivá tělíska nepracují jak mají (respektive cévní systém těla), vše zachrání.
Ale má pocit, že stana73 zatím měla štěstí, že se potkala s pánskou ozdobou v takové síle, že se domnívala, že je v ní kost.

Rolotr

Snad jen doplnění: topořivá tělesa (lat. corpora cavernosa), tedy tělesa odpovědná za erekce jsou dvě. běží vedle sebe v horní části penisu a spolu vzájemně komunikují a jedná see o tepenné kmeny. Třetí těleso je tzv spongiózní, houbovité, dominantně žilní, které chrání močovou trubici a podílí se ve fázích odeznívání erekce a je důležité pro kontaktní stimulaci, neboť jako jediné z uvedených těles je dobře vodět a dovře hmatné – jedná se o žalud (lat. glans penis).