Kryšpín

Z jakého důvodu Google zakázal hru pro mobily o hrůzách nacistů v Československu?

Čeští vývojáři vytvořili verzi hry pro mobily z doby nacisticko-německé okupace, firmě vadí mimo jiné nacisti.
Google uvedené zakázal v Německu, Rusku a Francii. Web Gamasutra.

Nejlepší odpověď
anonym

Za prvý by bylo dobrý napsat jméno tý hry.
Za druhý jste si sám odpověděl, když jste napsal „firmě vadí mimo jiné nacisti“.

Další odpovědi
Pepa25

Z toho důvodu, že tito provozovatelé jsou pod tlakem, aby obsah hlídali, ale vzhledem k objemu to dělají docela zjednodušeně a dost často narazí něco, co by nemělo (typicky umělecké dílo kvůli nahotě atd.)

Zdroj: https://www.lu­pa.cz/aktuali­ty/google-nechce-schvalit-ceskou-historickou-hru-atentat-1942-vadi-mu-nacismus/

anonym

Evropské instituce Google tlačí do odpovědnosti za obsah, který ve svém katalogu poskytuje. Proto si dává sakra dobrý pozor na to co v Google Play umožní zveřejnit. Nechtějí čelit obřím pokutám kvůli nějaké hře, ve které přehlídli svastiku. Obezřetnost je tedy na místě.

Hádám, že až si ujasní stanoviska, nakonec tu hru do katalogu pustí, ale bude to holt trvat trochu déle.

Vojta24

České zastoupení googlu to s autory už řeší, dej jim čas aby si to mezi sebou vyříkali a ujasnili stanoviska.

Drap

I taqkto se pomaqlu a nenápadně dají překrucovat dějiny.

kelley

Jedná se zřejmě o hru „Attentat 1942“. No asi proto, že tam v rolích nacistických vůdců vystupuje málo černochů. Dneska bych se už takovému zdůvodnění ani nedivil.

Vojta24

Důvod si zmínil už ty sám, pro google je prostě téma Nacismu potenciálně ožehavé a raději hru stáhnout z katalogu a až dodatečně zkoumají zda by ji tam mohli vrátit, než aby riskovali nějaký větší skandál s možnost propagací nacismu v jejich aplikačním katalogu. Připadá mi to naprosto logické. Teď prostě hru zevrubně prozkoumají a eventuálně ji do katalogu vrátí až si budou jisti, že to mohou udělat.

Vojta24

další problém budou určitě i aktualizace a updaty. Totiž přesto že schválená verze může být shledána bezproblémovou, mohou se objevit změny příběhu či textů při některé s budoucích aktualizací a google bude muset velmi zevrubně zkoumat každou takovou novou verzi kterou autoři nahrají, naprosto rozumím, že se jim do takového objemu starostí s jedinou hrou moc nechce.