bolak

Z jakého důvodu byl zrušen pořad „Stalo se…“?

http://www.you­tube.com/watch?v=092rry1­dn6w

Nejlepší odpověď
annas

ČT zrušila pořad Stalo se. Nelíbil se na Hradě?

Generální ředitel České televize Jiří Janeček rozhodl o definitivním zastavení výroby publicistického pořadu Stalo se… Podle neoficiálních informací mají být důvodem opakované stížnosti představitelů různých politických stran…Generální ředitel České televize Jiří Janeček rozhodl o definitivním zastavení výroby publicistického pořadu Stalo se… Podle neoficiálních informací mají být důvodem opakované stížnosti představitelů různých politických stran, v posledním případě si měla na pořad stěžovat dokonce Kancelář prezidenta republiky. Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal serveru RadioTV potvrdil, že programové oddělení ČT pořad zrušilo, o důvodech však podle svých slov neví.
.
O zrušení pořadu v r. 2005 Stalo se…, který vytváří televizní koláže z pořadů odvysílaných na obou programech ČT za uplynulý týden, se spekulovalo už přede dvěma lety. I tehdy měli za tímto krokem stát politici, kterým se nelíbil styl, jakým dramaturgové Stalo se… pracují. Česká televize jej nakonec zachovala, ale přesunula jeho vysílání do pozdějších hodin. Letos jej vysílá stejně jako loni každé pondělí od 22:15 na prvním programu s reprízou v úterý od 0:20 rovněž na ČT1. Dlouholetým moderátorem pořadu je Jiří Podlipný, autorem scénářů je vedoucí názorové rubriky MF Dnes Martin Komárek. Ten je podepsaný také pod scénáři pořadu Budování státu.

http://www.ra­diotv.cz/p_tv/t_p­rogram/t-zruila-poad-stalo-se-nelbil-se-na-hrad/

„Za zrušením nejsou samozřejmě žádné politické tlaky,“ sdělil mluvčí ČT Martin Krafl. Popřel tak některé názory v médiích, které hovořily o opětovném tlaku politiků na televizi.

O ukončení Stalo se… televize uvažovala od září loňského roku, v té době se na obrazovkách objevil i nový satirický pořad imitátora Petra Jablonského, novináře Martina Komárka a režiséra Juraje Šajmoviče Budování státu. „Ten je mimochodem daleko kritičtější než Stalo se… a zároveň vtipnější,“ uvedl Krafl.

K důvodům, proč pořad Stalo se… skončil, se jeho hlavní protagonista Jiří Podlipný nechtěl vyjádřit. „Otázku bych s dovolením nechal bez komentáře,“ sdělil. Uvedl, že pro televizi pracuje jako externista. Nyní se podílí na pořadu Adresát ČT, v němž právě mluvčí televize reaguje na podněty diváků. „Vše ostatní je věcí budoucnosti,“ uvedl Podlipný.

http://mam.ih­ned.cz/c1-15496630-ct-satiru-stalo-se-nerusime-kvuli-tlaku-politiku

Diskuze na toto téma

http://kultura­.idnes.cz/dis­kuse.aspx?iddis­kuse=A050113_1­44852_filmvide­o_kot

Další odpovědi
autacek

Asi se to někomu nelíbilo, ale nahlas to nikdo nepřizná :D

Ale tak zcela upřímně, nebylo to opravdu poněkud dětinské a trochu nedůstojné ?

bolak

autacek: mně to přišlo vtipný :)

annas

Mně se rovněž tento pořad líbil. 🙂