Rohlik

Z čeho žije Wordpress, když je k dispozici zdarma?

Z čeho má zisk Wordpress? Co hradí jeho vývoj? Jaký je jeho business model? Vývoj musí stát hromadu peněz (testovací servery, lidi, …), jak to dokáží zaplatit?

Nejlepší odpověď
annas

Když si zřídíte na Wordpressu blok, tak platíe kolem Kč 1000 ročně.

„Kolik ve skutečnosti stojí tvorba WordPress stránky“
Ačkoliv je WordPress zdarma, tak tvorba a správa webové stránky na WordPressu už není.

Abyste spustili WordPress stránku, tak k tomu stejně budete potřebovat minimálně 3300 Kč. Nicméně další náklady mohou ještě vyvstat, například profesionální obrázky, prémiové pluginy a další."

Samozřejmě výši nákladů můžete zcela ovlivnit,

https://powerof­doing.blog/jak-nainstalovat-wordpress/
https://www.wpla­ma.cz/kolik-stoji-wordpress-stranky/

--

Pokud si přečtete odkazy, takze webbové stránky a blogy nejsou docela zdarma.

Ale pluginy WordPress vydělávají uživatelům peníze.
https://404m.com/2017/07­/06/wordpress-pluginy-vydelavaji-penize/

Další odpovědi
Edison

Publikační nástroj WordPress je zdarma „tak trošičku“. Co je zdarma jen málokdy za to stojí. Web na wordpressu má ten háček, že zdarma bude doména vždy wordpress.com. pro správnou prezentaci to asi není to pravé. Takže si lze zaplatit pár korun za doménu a webový prostor s dalšími plnohodnotnými službami a mít skutečně vlastní doménu. Další položko je onen publikační systém wordpress To je jako mít writer od MS. Taky to s ním jde, ale není to ono. Proto do něj existují šablony, které umožňují s tím lépe pracovat. A jsou zdarma a jsou placené. Je asi jasné, jak vypadá zdrma a co poskytuje placená verze. Takže asi tak.

terkaprihodo

Nedávno jsem si zkoušela udělat vlastní stránky přes Wordpress a velice rychle jsem zjistila, že s tou verzí, která je zdarma se moc daleko nedostanu. Pokud člověk například chce, aby web nějak vypadal, tak si musí zaplatit nějakou šablonu. To samé je například tvorba e-shopu přes Wordpress. Ta také není zdarma. Já dost přemýšlím nad tím, jestli by v mém případě nebylo lepší to nechat na někom, kdo tomu rozumí. Například na https://wpdis­tro.cz/wordpres­s/