redy

Z čeho se dělají klíče?

Nedávno jsem zlomila v zámku klíč.
Pro jistotu jsem si nechala udělat pět klíčů, no a už mám jen tři.
Z čeho je teda dělaj, nejdřív se ohne, a když ho chci narovnat na druhou stranu, tak nevydrží…
děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Různé klíče se vyrábí z různých kovů. Pokud jsi je nechala zhotovit nedávno, reklamuj je. Je to reklamovatelné jako každé jiné zboží.

Další odpovědi
briketka10

Jestli máš u dveří kouli, tak se jedná zřejmě o
bezpečnostní dveře a to řekni zhotoviteli klíčů.
Ten by Ti měl udělat takové klíče, které se hodí
k bezpečnostním dveřím a něco vydrží.
Také mám takové a ve svazku jich mám 6ks.

Kepler

Mám takový pocit, že se vyrábí ze všeho možného, co nerezaví, bohužel. Felix Holzman měl i aluminiovej.

Dochy

Klasické „fabkoidní“ klíče se dělají z nějaké slitiny buď hliníkové nebo mosazné. Ocel nebo nějaká litina či co to může být je snad jen u těch jednoduchých interiérových (jen různě pokroucenej praporek na velkým klíči)

Lgee

Kov

Front

Ze slitiny různých kovů, ale tady bude chyba v rukách uživatelky.

tforro

Určitě jsou klasické typu FAB klíče z oceli, hliníku a bronzi.
A ocel mlže být klasická černá a být galvanicky pokovená, nebo nerez.

Chyba teoreticky může být na straně uživatele, ale jsou dveře, stářím a pochybným řemeslným provedením tak mizerné, že se nejdříve musí např. přitáhnout k sobě a až poté odemykat/otevírat. Pokud si uživatel k sobě dveře nepřítáhne, tak pohyblivé části zámku mohou drhnout o futra a o to je třeba klást větší sílu při otáčení klíče… a tím dojde k ohnutí.

Kulpix

Většinou nerez, mosaz, nebo ocel.

redy

Front jak moje chyba, co se dá dělat blbě, při otevření bytu?

Tak sem dej manual 🙂

redy

Lgee, nojo ale proč rupaj?

Kov by měl něco vydržet, na dveřích je koule, takže lehce pootočím a prásk.