dgfdgf

Windows se musí koupit, nebo ho lze i stáhnout?

Odpovědi
jpau

Mám za to, že všechny operační systémy od MS stále podléhají nějakým licencím, tzn. vše od MS-DOS po MS-Windows je placené a musí se koupit (SW je z pohledu zákona tuším chráněn jako literární dílo, tzn. autor (MS) nesmí existovat X let, aby licence zanikla).

Samozřejmě si můžeš stáhnout instalační média (pro některé systémy i ze stránek MS) a někde k nim získat licenční klíč + nějaké udělátko, co ti umožní systém používat nelegálně (chápej zadarmo).

Zda-li software ukradneš nebo si ho koupíš už je v zásadě Tvůj problém.

Hlada

ISO lze zdarma stáhnout ze stránek Microsoftu. Legálně sa dají provozovat až po koupení licence. Na tomto fóru nelze doporučovat warez. Jako dobrý kompromis se mi jeví koupení nepoužitého klíče z druhé ruky za pár stovek.

Kepler

Staré verze lze stáhnout zdarma, jsou funkční ale bez podpory a aktualizací, třeba winXP. A teď čumím jako puk, protože jde i win10. Já ale nedopustím na win7. Všechno novější stojí za h…
https://mujsou­bor.cz/operac­ni-systemy/windows-10

Mc Merkurion

Kepler: … máš pravdu, ale nedočetls to do konce "Pozn.: Pro instalaci musíte znát klíč pro systém Windows 10, případně lze tuto verzi využít pro reinstalaci již nainstalovaného systému Windows 10.

Zdroj: https://mujsou­bor.cz/operac­ni-systemy/windows-10 "