dkk

Web 1.0, web 2.0, web 3.0 – co to je, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaká je jejich bezpešnost?

Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
johny9878

Web 2.0 je označení směru nebo vize moderního internetu. Jde například o sociální sítě jako facebook, lastfm, apod. Dále také přesun donedávna běžných počítačových aplikací také na internet, tzv. Cloud. Zde jde například o Google Dokumenty, které zastanou funkčnost běžného Office, ale běží na vzdáleném serveru a můžete je ovládat z prohlížeče kdekoliv na světě. Samotný Web 2.0 tedy o bezpečnosti neříká nic, to spíše konkrétní služby. O webu 1.0 a 3.0 jsem nic neslyšel a nemyslím si, že něco takového existuje.