Avatar uživatele
22aa

Když přehraju 74min. nebo 90min. kazetu na walkmanu Aiwa, ani ne na konci pásky mi tu kazetu vypne. Co s tím?

Dobrý den, mám ještě jeden dotaz k tématu walkmany a magnetofony, mám walkman Aiwa po svojí paní asistentce, je to model ta 123, a když přehraju 74 nebo 90 minutovou kazetu, tak se chová jeko stodvacítka a nejde kazeta delší než 60 minut přehrát do konce.
Prosím nevíte čím to je?
Není to gumičkama? Nebo je walkman tak rozbitej, že musím koupit pohádkové mp4 přehrávače Maxipes Fík nebo Frozen?
Děkuji. 22aa.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1134 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Je to rozbitý.
Příčin může být víc. Špinavá pásková dráha, špinavá tónová hřídel, špinavá nebo ztvrdlá tónová kladka, vytahaný řemínek navíjecího trnu, malá síla navíjecí spojky, velký odpor odvíjecího trnu. Všechno se dá snadno opravit. Jen je potřeba mít zkušenost a vědět, kde je obvykle jaká síla.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Justin1

Je možné, že navinutá páska v kazetě začne drhnout, když je jí hodně na cívce, ale není jasné, jestli se to stává při přehrávání obou stran kazety a jestli se to stává u více než jen jedné kazety. Až se to zase stane, vyndej kazetu a prstem vyzkoušej, jestli některá z cívek nedrhne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Hlada

Vypínání na konci kazety je u jednodušších přehrávačů mechanické. V páskové dráze je vidlička, která vychyluje pásku. Když páska dojde na konec, napne se, posune vidličku a ta pomocí dalších páček a energie setrvačníku přehrávač zastaví.
Předčasné zastavování může způsobit velký odpor odvíjení. Zadřená kazeta nebo odvíjecí trn.

před 1133 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

No tak víte čím to bude? Byla konstrukce walkmana uvolněna. To znamená že walkmanu nedrželi baterky a kazetka nedržela. To bude ono!

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

To jo ale mě to vypíná i když bude 5 minut před koncem nevím proč.

před 1132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

A kazeta na jiném přehrávači jde tak proč mi to nejde na tý aiwě ta 123?
Takže to není kazetou ale to bude asi ten trn.

před 1132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

Jedině ho dát opráváři pod šroubovák opravit toho walkmana.

před 1132 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika