wendyX

Využili byste v případě úhynu domácího mazlíčka služeb některého ‚zvířecího krematoria‘? ⇩

A i u nás těchto služeb pomalu přibývá – poslední v Olomouci – zahájilo v únoru 2017. Vždy, když narazím na takovouto nabídku – mám z toho ale pocity téměř ambivalentní…

Chápu lidi, pro které bylo uhynulé zvíře téměř ‚členem rodiny‘ – a nechtějí, aby skončilo jen pohozeno v popelnici či v kafilérii. Na stranu druhou se mi vtírá myšlenka, zda to už trochu nepřeháníme. Není to další ukázka jakési ‚přežilosti‘ současné civilizace?

Rád si přečtu i vaše názory na tuto problematiku! Dík.

Nejlepší odpověď
annas

Všichni naši pejsci a kočky skončili v „hrobečku“, který jsme jim vykopali na zahradě. Bylo mně jich líto, ale i jim vypršel čas.

Teď už žádné zvíře nemám. Nevýhoda, pokud je zvíře v domě, nemůžete někam odjet.

Nevypravila bych zvířeti ani „pohřeb žehem“, ani neuložila na zvířecí hřbitov. Jenže jsem četla, že jsou i přísné předpisy kvůli vzdálenosti hrobu od domu atd., takže těžko říct, zda to nebude v budoucnou nutnost.

Měla jsem kočky i psy ráda, ale je to přece jiný typ lásky, je třeba rozlišovat mezi člověkem a zvířetem. Ale neuznávám týrání zvířat, mám soucit s tvorem, který se nemůže bránit…

Ale myslím si, že platí – všeho s mírou.

Jenže je smutné, že někteří jedinci chodí raději na psí hřbitovy než ke hrobům svých příbuzných… myslím si, že to znamená zhoršování mezilidských vztahů ve společnosti… lidé si někdy víc cení psa než člověka…

Další odpovědi
nyjono

Záleží na konkrétní situaci a místě bydlení či pobytu.
Rámcově ano.
Myslím, že to je dobrá varianta, pro toho, kdo bydlí ve městě a nemá možnost uložení na oblíbené místo třeba u lesa.

kodl67

Já v žádném případě.Předešlá psice má místo posledního odpočinku na zahradě pod starou jabloní.Současná až přijde její čas tam bude vedle ní.

gecco

Ne, nevyužil…
Stejnětak bych ´drahého zesnulého´ nenechal uložit na nějaký zvířecí hřbitov…
😉
A – ano, domnívám se, že naše civilizace se zlikviduje sama – nepotřebuje vnějšího nepřítel – máme se natolik dobře, že máme nadbytečný čas, bohužel jej využíváme k vymýšlení a prosazování howězin…
😉

Drap

Určitě ne. Mám už několik mazlíčků pochovaných na zahradě.Nebudu to měnit a případný další tam příjde také.

PavlaK

Rozhodně ANO. Bohužel budu muset využít v brzké době, náš pejsek váží 50kg takže pro toho nejsem schopna vykopat někde hrob. A hřbitov pro psi jsem v Brně a okolí nenašla. Takže jinou volbu nevidím, kafilérii nikdy. Vy byste nechali člena rodiny někde semlít, já teda rozhodně ne. Takže myšlenka krematoria mi přijde výborný nápad. Vždyť si přece nikde nemusím urnu vystavit doma na poličku, jen si „pejska“ zakopu v jiné podobě. Jediné co jsem se dočetla že v již zmíněné Olomouci třeba nepálí tak velká zvířata, to mi přijde divné. To nemají všichni stejná kritéria když to staví?
My určitě navštívíme krematorium v Brně, a nepřijde mi to jako žádný rozmar.