Vysetreni konecnikem – jak se tomu rika ? Jak se provadi se ptat nebudu , ale pije se neco pred vysetrenim. ? -iv-

Nejlepší odpověď
venkovan

Klídek – není to tak divoké jak se říká. Je potřeba pořádně vypláchnout střeva – na to dávají projímadla. někdy se musí vypít 4 litry tekutiny, jindy stačí jen několik decilitrů – výsledek je stejný – střeva by měla být čistá jako na jelítka při zabíječce. Ale není od věci si sehnat předem nějakou mast na konečník – není zvyklý na takový prod tekutin které během několika hodin jím protečou a trochu se (předře".
Vlastní vyšetření je trochu nepříjemné, záleží na stavu tlustého střeva. Dělali mi to bez oblbující injekce. Poprvé jsem jim málem utekl zřejmě mi vyšetření nesedlo, podruhé asi za rok jsem nevěděl, že je už po vyšetření. Pro vyšetření tlustého střeva je to ale nejlepší vyšetření a pokud je tam nějaký problém, hned ho odstraní (polypa paod.)
Protože otázka je v „Muž a zdraví“, konečníkem se provádí i biopsie prostaty. I to se nechá zvládnout, je to chvíli nepříjemné, ale až na výjimečné pacienty dělá se to ambulantně. Nepříjemné po biopsii je, že moč (i spermie) je několik dní i týdnů červená od krve. Urolog ale poradí.
Nicméně raději takové vyšetření včas, než potom jít případně pozdě na operaci.
Myslím, že to vše je celkem snesitelné. porovnávala mi to jedna paní které profukovaly vejcovody. Prý raději deset kolonoskopií.

Další odpovědi
Pecudka

Kolonoskopie je trošku nepříjemné vyšetření, dostanete ale injekci proti bolesti a na celkové uklidnění, budete potom trošku ospalá. Pro mě horší bylo se na toto vyšetření připravit. Pije se nechutný slaný nápoj, po kterém dojde k úplnému vyčistění střev. Ale opravdu se nebojte. Už jsem zažila horší věci u doktorů.

chudst

Kolonoskopie.

Co mám před vyšetřením udělat?
Pro úspěšné vyšetření je nezbytná dokonalá příprava pacienta, která spočívá ve vyprázdnění střev. Pokud se chystáte na kolonoskopické vyšetření, zcela jistě Vám bude přesně vysvětleno, jak máte před výkonem postupovat. Konkrétní postupy se na jednotlivých pracovištích liší. V zásadě ale platí, den před vyšetřením v poledne si dáte poslední lehčí jídlo, od té doby budete do rána pouze pít. Do večera Vás čeká vypít asi tak 4 litry tekutiny a užít přesnou dávku projímadla. Musíte počítat s tím, že se budete postupně vyprazdňovat. Proto je lépe být v domácím prostředí a v klidu. Užíváte-li léky na ředění krve, po dohodě s ošetřujícím lékařem je vysaďte, týden před kolonoskopií. Den před vyšetřením si vezměte jen nejnutnější léky.

Zdroj: http://derewi­.blog.cz/0711/ko­lonoskopie

Jikra

Před vyšetřením sem doma vymlasknul 5litrů
vody s projímadlem podle instrukcí které jsem dostal v poliklinice.
Po vyčištění jsem hupnul do auta a mazal na vyšetření a pak už to šlo ráz na ráz.
Bez injekce a bylo to v pohodě akorát co bylo nepříjemný že do vás tou sondou foukají trochu vzduchu aby to střevo mělo kruhový tvar a ta kamera na konci sondy to hezky mohla zabírat. Ovšem při vytažení té hadičky z konečníku když se ten vzduch rval ven to bylo docela hustý.
Tak to bylo před 9 roky nyní je to možná jinak.