Banshee

Vyřezání pih.

Tahle otázka tady asi byl víckrát, přesto bych se chtěla zeptat. Před několika lety jsem se spálila a poté se mi objevilo asi 10 pih. Všechny jsou na tak blbém místě, že bych se všech chtěla zbavit. Můžu si je nechat vyříznout všechny najednou? Nebude to vadit doktorce, že by měla najednou vyříznout deset pih? Co si o to myslíte? Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
No jo jenže já si je potom omylem strhávám. :'(

Nejlepší odpověď
beer

Já si myslím, že odstraňování pih je blbost..
Doplňuji:
I byť by byly na blbém místě ))

Další odpovědi
Sůwa

Mám po těle dost vystouplých mateřských znamínek a maminka byla posedlá obavou z melanomu, tak mi ty ohrožené nechala odstranit chirurgicky. Jenže se pro jistotu musí vzít kus tkáně kolem a pak zůstane většinou dost velká jizva. Odborně se jim říká hemangiomy a dnes je lze odstranit i laserem. Je třeba tyto kožní útvary hlídat, protože se některý skutečně může zvrhnout v melanom (maligní nádor). Pokud je v místě, kde se může strhnout, lékař odstranění sám doporučí.

beer

„Omylem strhávám“ ?? Tak to asi nebudou pihy, zajdi tedy na kožní a poraď se..

beer

Teda myslím takové ty běžné, „normální“..

Sůwa

Já jsem neuvedla zdroj informací – jednak to byly mé osobní zkušenosti, ale jejich potvrzení jsem si ověřila v Britské medicínské enyklopedii, kde je uvedeno:
„V některých případech se může mateřské znaménko změnit v kožní nádor – maligní melanom.“ Proto bývá každý rok vyhlášen „den proti melanomu“, kdy si zdarma každý může dát zaménka kožním lékařem vyšetřit. Takže shrnuto, normální se může změnit na smrtelně nebezpečné.