Katy81

Výpoveď podnájemnej zmluvy

Mám podnájemní smlouvu s písomne uvedenou výpovednou lehotou 2 mesiace (áno, v zákone sú tri, na zmluve mám ale výslovne uvedené dva)

Chcem podať výpoveď.

Moje otázky sa týkajú toho, že „domáca“ býva vo vedľajšom byte. Akurát sa kvôli rozdielnym pracovným dobám vôbec nestretávame.

Môžem jej výpoveď zaslať emailom (prípadne AJ mailom AJ poštou) alebo MUSÍ byť LEN poštou?

Môžem jej teoreticky výpoveď (samozrejme riadne v obálke) hodiť do spoločnej schránky? (ja viem, trochu blbý nápad, ale kto sa neopýta, ostane hlúpy po celý život, kto sa opýta, bude hlúpy päť minút – ako vraví tuším čínske príslovie 😁 )

Ďakujem

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš využít všechny uvedené způsoby, pouze však při zaslání poštou jako doporučený dopis, budeš mít doklad o tom, že jsi výpověď skutečně popdal. V případě sporu to při jiném způsobu zaslání nebudeš moci nijak prokázat.

Další odpovědi
cukrar

výpověď, v případě sporu, je potřeba předat věrohodně.
když jí hodíte do schránky a bude akceptovatelná, i tak to může být..

Katy81

@Drap – odoslané emaily sa nerátajú?