Thesimir

Vyplatí se ze zdravotního hlediska jíst zdravě, když se člověk přejídá?

Chci tím říci, zda to přejídání nezpůsobí negaci zdravotních benefitů prospěšných potravin do té míry (například kvůli tomu, že by si tělo nestačilo vzít veškeré živiny), že v konečném důsledku je jedno, zda dotyčný se přejídá zdravým jídlem, či junk-food(em)?

Odpovědi
Kazatel

Součástí jedení zdravě je i nepřejídání, tak že tvá otázka je trochu nonsens.

Filip84

Jak, jako, přejídání? Člověk se nemůže přejíst, pokud toho do sebe nasouká moc, jednoduše to vyzvrátí, a dál ho to nepustí.

Pokud máš hmotnost ve fysiologické normě (a BMI to fakt nezjistíš), máš v pořádku hladinu krevního cukru, cholesterol atp. (prostě: krevní obraz), tak se asi nepřejídáš. Tečka.

Pokud máš problémy s nadváhou, tak je lépe jíst zdravě, ale nad fysiologické potřeby, a tedy trpět mírnou nadváhou, než jíst Scheisse. Ona je i lepší mírná nadváha, než podváha.

Pokud trpíš obesitou, tak obesita představuje závažné risiko pro celkové zdraví, a je lepší jíst málo, ale Scheisse, než jíst sice zdravě, ale v takovém množství, že je člověk obesní.

Ovšem obesita je nemoc, která rozhodně nikdy nesouvisí jenom s množstvím jídla, které člověk sní. Obesitu musí léčit odborný lékař.

Emefej

Nesmyslná otázka. Pokud jím zdravě, tak se nepřejídám.