Vyplatí se ještě malá solární elektrárna?

Zvažoval jsem investovat do malé solární elektrárny na zahradě. Vyplatí se to když teď píší, že se již nebudou povolovat?

Odpovědi
Jakub

To si musíte spočítat sám. Její cena na klíč je min. 300 tis. Pokud se vám zadaří a připojí vás do distribuční sítě, tak se dá na tom vydělat tak 25 tis.ročně. Pokud ne, tak si spočítejte, kolik vás bude stát jedna kWh. Elektriku nelze skladovat. A investovat do akumulátorů a měniče, asi neúměrně zvýší náklady.