OuSí

Výměna oleje v převodovce…

Ptal jsem se tu na výměnu oleje v motoru. Tak se chci ještě zeptat na výměnu oleje v převodovce .. je to prý nějakej šroub? z které strany je? jak ho poznám? (YBR125)

Odpovědi
Radek123

Ano je to šroub, který se nachází většinou ze zdola auta. Více zde: http://www.au­tomobily-nahradnidily.cz/?st=clan­ky_detail&id=60&jm=­Kontrola+a+v%FDm%EC­na+oleje+v+p%F8e­vodovce

mosoj

Jak které auto.
Výrobci se rádi pyšní informací, že olejová náplň převodovky je celoživotní a taková auta vypouštěcí šroub vůbec nemají !!! Olej se pouze dolévá a to buď příslušným otvorem nebo tím po náhonu tachometru.
No dolévá. Většinou to normálně dolít nejde a musíte na to mít špricku do které olej nasajete a přes hadičku zase vytlačíte do špatně přístupného nalévacího otvoru.
Osobně mám staré jedno staré auto a to výpustní otvor nemá. Je staré 15 let má najeto 210 000 km a olej se nikdy neměnil ani nedoplňoval !! Pouze jsem nechal jednou provést kontrolu plnosti převodovky otvorem po náhonu tachometru.

Nyní mám nové auto a to výpustní šroub má a má i kontrolni otvor plnosti převodovky. Napouštěcí otvor je ale špatně přístupný a je zapotřebí ta špricka.

Takže opravdu jak které auto !!

pusinka50

Můj syn automechanik, který se radil s ostatními automechanikami mi na stejný dotaz odpověděl, že se olej v převodovce u žádného auta nemění. Může se případně dolít, ale nemusí. Já měla 3 ojetá auta, se kterými jsem dlouhodobě jezdila a nedolívali jsme nic a žádná vada ani nehoda se nestala.

Vseznalek88

Existují suché spojky, ale suchá převodová skříň daleko nedojede.Olej v převodovce se samozřejmě MUSÍ měnit. Zejména po zajetí nového motocyklu nebo automobilu. Z počátku se totiž ještě mohou tvořit nějaké drobné špony – později se samozřejmě ozubená kola také opotřebovávají a tak by se z oleje stala časem kaše. Vypouštěcí šroub je vždy zespoda olejové vany, což je nejnižší místo „motoru“ šroub je většinou na imbus nebo konický čtyřhran.
Jestli má někdo auto v kterém se NIKDY přecodový olej nedolívá ani nevypouští, nechť se s námi podělí o typ vozu. Velice rád se něco přiučím, prtože ani já (ač to ze jména není patrné) se mohu jednou za čas mýlit :o)

mojitek

Výpustní šroub převodovýho oleje najdeš na spodku motoru.Nejdřív motorku trochu zahřej aby olej víc zkapalněl a dal se snáz vypustit.Nalévací otvor je někde na boku nebo vršku motoru(měla by tam být vyražená značka oleje).Množství dolévaného oleje máš v manuálu ,ale na motoru by měla být i průhledka -kontrola míry oleje.Nebo si zavolej si do Yamahy,tam ti to řeknou přesně.