bolak

Vydělají si na Wimbledonu něco i hráči, kteří nevyhrají žádný zápas?

Odpovědi
Zbynas

Ano.

Zatímco loni si tenisté rozdělili na slavné adrese SW19 něco málo přes 16 milionů liber, letos pořadatelé navýšili prémie o 40 procent na rekordních 22,6 milionu. Podobně jako na ostatních grandslamových turnajích si tentokrát výrazně polepší i hráči vyřazení v úvodních fázích turnaje a v kvalifikaci. V prvních třech kolech dvouhry se prémie zvednou o 60 procent, neúspěšní kvalifikanti si polepší o 41 procent. Díl prize money určený pro čtyřhru se zvýší o 22 procent.

Zdroj: http://www.te­nisportal.cz/zpra­vy/wimbledon-rozda-rekordne-penez-chysta-druhou-strechu-12106/