Rhapsody

Vši, jak se jich bezpečně zbavit

Nejde nám zbavit se u naší malé vší. Vím, že kdysi se používal petrolej, ale bojím se, aby jí neslezly vlasy. Stříhat ji nechceme. Poradíte nějaké bezpečné způsoby ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Vlasový šampón s dezinsekční přísadou „VŠIVÁČEK“
http://www.dros­tra.cz/?pid=282­33&PN=V%C5%A1iv%C3%A1%C4­%8Dek+%C5%A1am­pon+s+dezinsek%C4%8Dn%C­3%AD+p%C5%99%C3%AD­sadou+82ml
a ještě šampon a kondicionér „
PARANIT“
http://www.doc­simon.cz/zbozi/pa­ranit-spray-na-vsi-60ml-kovovy-hreben-paranit-sampon-100ml-zdarma
Doplňuji:
stačí obyčejný olej na vaření, do něj přilít hodně alpy a po pramínkách vtírat do vlasů. Pak pořádně zabalit igelitem a nahoru omotat ručník. Po 1,5–2 h( záleží na hustotě vlasů)já osobně doporučuji delší dobu… umýt a horkým fénem vyfénovat. Vši se tím smradlavým olejem na 100% udusí. Mrvoly pak vyčesat všiváčkem. Na hnidy je naprosto super žehlička na vlasy!!! Protože každý den je ručně vytahovat je celkem na palici a navíc hrozí, že se vám vyklubou nové a zase budou klást další a další vajíčka. Žehličkou hnidy popraskají a je po nich. Jo… tak prý klasickou kulmou to jde taky dobře. Přeji úspěšný boj 🙂
http://www.mi­mibazar.cz/na­vod.php?id=1465

Další odpovědi
elektrikář

V lekárně jde koupit množství šamponů. Jde také o to ošetřit domácnost, Vyprat povlečení lůžko ošetřit biolitem nebo jiným postřikem.Nenápadně zkontrolovat kamarádky.
Pro jistotu to říci učitelce.Ať zkontroluje ostatní děti. Śampon použít u všech členů rodiny. Než jsme přišli na to že si je naše malá donesla z nemocnice mněli jsme je všichni. Stříhání do hola a petrolej se používal před válkou. Dnes už chemije pokročila.Dnes si je děti prodávají po 10 kč nemusí jít pár dní do školy.

anonym

V lekarne urcite toho budou mit spousty . -iv-

Deli

Naše malá si přinesla vši z nemocnice. Koupili jsme v lékárně spray a šampon PARANIT. Spray se nastříkal na vlasy a kůži hlavy, asi 25 min se to nechalo, pak umýt šamponem, za 9 dnů znovu. Mezitím jsme vybírali a vyčesávali hnídy. Má dlouhé vlasy, ale povedlo se, zřejmě to bylo fakt účinné. Byl dražší, asi kolem 500, ale vyplatilo se, kamarádka odvšivovala nějakým lacinějším a pořád se toho nemohli zbavit.
Čtěte návod, převlečte opakovaně peřiny, všechny gumičky, šátky, čepice vyprat!