Avatar uživatele
RQLM

Boj se vši

Moje osmiletá sestra si ze školy přinesla ve svých dlouhých kudrnatých vlasech vši. Jak proti tomu bojujete vy? nějaké nápady, aby to bylo účinné a zároveň aby to bylo pro dítě snesitelné…
a aby se nemusely stříhat vlasy :) Děkuju!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, iceT, suaeda před 4736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

do dlouhých vlasů se vše špatně aplikuje zvlášť jestli je má husté, je nutné opakovaně aplikovat a vše důkladně vyprat vyčistit opakovaně hřebeny a mám ale strach ,že to bez ostříhání nezvládnete, protože stačí jediná veš a hlava je opět plná hnid. Také jsme vždy stříhali a bez pláče se to neobešlo

dobrý je pedicap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

obávám se, že neexistuje :{(> sestra měla taky dlouhý krásný vlasy, taky kdysi přinesla vši a musela dohola. Zase narostly, netrvalo to zas tak dlouho ;{)>

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Já mám doma Balzam na vlasy ve spreji a šampon který je od Dr Mullera a jmenuje se Vši Ven koupíte ho v každé lékarně a stojí to 238 kč.Řidte se podle návodu a nemusíte tvojí sestře střihat žádné vlásky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kudm05s

Co se týká vši dětské, tak je účinný šampon z lékárny specializovaný na vši, doporučuji v domácnosti vyprat polštáře, peřiny, povlečení a gauče, sedací soupravy, sedačky v autě vystříkat například difusilem cca do 100 kč a hlídat sestřiny vlasy, neboť si děcka ve škole ty vši po vyhubení zase vracejí a předávají pokud se jich nezbaví všichni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

V lékárně Vám poradí a doporučí vhodný šampon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Moje maminka kdyz byla mala,tak si rovnez ze skoly donesla tuto „nadilku“.
Tehdy vsak jeste zadne spec. sampony nebyly a tak ji jeji maminka,moje babicka umyla hlavu petrolejem. Samozrejme to hodne smrdrlo,ale nemusela se strihat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Moje dcerka si je přinesla z nemocnice po použití šamponu z lekárny to za několik dní přešlo.Pro jistotu jsme dětský pokoj vystříkali biolitem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Renča

Dcera je donesla den před odjezdem na školku v přírodě. Tehdy Difusil, pak tři hodiny na gauči a po milimetrových pramíncích jsem stáhla hnidy po celé hlavě (a našla ještě dvě nebo tři přeživší vešky), znovu Difusil. Vyhrály jsme na první pokus!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví