RQLM

Boj se vši

Moje osmiletá sestra si ze školy přinesla ve svých dlouhých kudrnatých vlasech vši. Jak proti tomu bojujete vy? nějaké nápady, aby to bylo účinné a zároveň aby to bylo pro dítě snesitelné…
a aby se nemusely stříhat vlasy :) Děkuju!

Nejlepší odpověď
hanulka11

do dlouhých vlasů se vše špatně aplikuje zvlášť jestli je má husté, je nutné opakovaně aplikovat a vše důkladně vyprat vyčistit opakovaně hřebeny a mám ale strach ,že to bez ostříhání nezvládnete, protože stačí jediná veš a hlava je opět plná hnid. Také jsme vždy stříhali a bez pláče se to neobešlo

dobrý je pedicap

Další odpovědi
quentos

obávám se, že neexistuje :{(> sestra měla taky dlouhý krásný vlasy, taky kdysi přinesla vši a musela dohola. Zase narostly, netrvalo to zas tak dlouho ;{)>

panenka

Já mám doma Balzam na vlasy ve spreji a šampon který je od Dr Mullera a jmenuje se Vši Ven koupíte ho v každé lékarně a stojí to 238 kč.Řidte se podle návodu a nemusíte tvojí sestře střihat žádné vlásky.

kudm05s

Co se týká vši dětské, tak je účinný šampon z lékárny specializovaný na vši, doporučuji v domácnosti vyprat polštáře, peřiny, povlečení a gauče, sedací soupravy, sedačky v autě vystříkat například difusilem cca do 100 kč a hlídat sestřiny vlasy, neboť si děcka ve škole ty vši po vyhubení zase vracejí a předávají pokud se jich nezbaví všichni.

ten který je

V lékárně Vám poradí a doporučí vhodný šampon.

FOG

Moje maminka kdyz byla mala,tak si rovnez ze skoly donesla tuto „nadilku“.
Tehdy vsak jeste zadne spec. sampony nebyly a tak ji jeji maminka,moje babicka umyla hlavu petrolejem. Samozrejme to hodne smrdrlo,ale nemusela se strihat.

elektrikář

Moje dcerka si je přinesla z nemocnice po použití šamponu z lekárny to za několik dní přešlo.Pro jistotu jsme dětský pokoj vystříkali biolitem.

Renča

Dcera je donesla den před odjezdem na školku v přírodě. Tehdy Difusil, pak tři hodiny na gauči a po milimetrových pramíncích jsem stáhla hnidy po celé hlavě (a našla ještě dvě nebo tři přeživší vešky), znovu Difusil. Vyhrály jsme na první pokus!